Байерн Мюнхен победи ЦСКА Москва с 1:0 като гост в двубой от група "Е" на Шампионската лига, състоял се на стадион "Арена Химки" без публика.

Баварците бяха по-добрият отбор през първата част и заслужено откриха резултата чрез Мюлер, който изпълни хладнокръвно отсъдената за нарушение срещу Марио Гьотце дузпа. Малко преди почивката гредата спаси гостуващия отбор след хубаво изпълнение на Ерьоменко.

Второто полувреме не бе особено привлекателно, като играта и на двата отбора не се получаваше. Едва към края баварците бяха близо до втори гол, но вратарят Акинфеев блесна с добри реакции.

Така Байерн постига втора поредна постна победа и оглавява класирането в групата с актив от 6 точки и голова разлика 2:0. ЦСКА Москва е стабилно на дъното, без спечелена точка в двата си мача.

Гостите започнаха по-дейно и още от самото начало започнаха да диктуват темпото. Ариен Робен шутира след двойно с Роберт Левандовски, но намери тялото на съперников футболист.

Ахмед Муса бе изведен от дълбочина при една от редките акции на домакините в първите минути, но нигериецът бе притиснат и би в аут. След това същото стори и Марио Гьотце, който стреля веднага от движение, но прати топката покрай пазената от Акинфеев врата.

Тъкмо бяха изминали десетина минути игра, когато Робен финтира защитник и нагласи топката на левия си крак. Холандецът изстреля бомба от дистанция, но стражът на руснаците внимаваше и успя да избие в пореден корнер.

Четвърт час след първия съдийски сигнал най-добрият български футболист за 2012 година Георги Миланов изправи феновете на Байерн на нокти, когато стреля от двайсетина метра, но Нойер се хвърли и улови насочената в долния му десен ъгъл топка.

Чаби Алонсо застана зад топката при пряк свободен удар за баварците, но техничното изпълнение на испанския полузащитник изобщо не затрудни вратаря на противника.

В средата на първото полувреме Марио Гьотце навлезе в наказателното поле и бе спънат от Фернандес, което накара рефера да посочи бялата точка. Томас Мюлер пое отговорността и не сбърка, пращайки Акинфеев в другия ъгъл.

Московчани не се смутиха и малко след това потърсиха изравнителен гол. Ерьоменко задържа, огледа се и след леко завъртане шутира малко над целта.

Байерн вкара топката в мрежата на ЦСКА за втори път в 27-та минута, но попадението на Роберт Левандовски бе правилно отменено, защото полякът се намираше в положение на тънка засада при подаването на Мюлер към него.

По-късно Мюлер пробва да изненада Акинфеев, но ударът му оказа влияние само върху статистиката на точните удари към двете врати.

Десетина минути преди почивката ЦСКА Москва направи невероятен пропуск. Муса надбяга Бенатия и остана сам срещу Нойер. Вратарят на германския шампион скъси ъгъла, разпери ръце и уплаши нигериеца, който стреля право в него. Тошич притича и пробва добавка, но би над напречната греда.

Байерн отново взе инициативата и един от най-дейните на игрището Марио Гьотце стреля технично. Получи се лек рикошет, който доведе до корнер, но след изпълнението му не се стигна до нищо сериозно.

Руснаците се отпуснаха и в 41-та минута Ерьоменко отправи техничен удар с левия крак, нацелвайки лявата сглобка на противниковата врата.

В последната минута на първото полувреме се стигна и до фрапантен пропуск на Байерн. Робен бе изведен при бърза контраатака, но се забави в наказателното поле и в крайна сметка остави за Левандовски. Неговият удар бе блокиран, а след това защитник подложи крака си и при шута на Гьотце.

След почивката Алаба допусна досадна грешка и за малко да позволи на Муса да накаже Нойер. Все пак австриецът поправи грешката си и блокира шута на нападателя.

Байерн продължаваше да задържа топката, но през второто полувреме по-трудно стигаше до интересни положения пред вратата на своя опонент. Двайсетина минути преди края на редовното време Гьотце стреля неточно.

ЦСКА започна да търси топката по-активно, когато не я владееше и това даде частичен резултат. Тошич отправи плътен шут от двайсетина метра, уловен от Нойер без особени проблеми.

Пет минути преди края Мюлер излезе срещу Акинфеев, но вратарят препречи пътя му. Това накара германеца да потърси свой съотборник в последния момент, но без успех. Секунди след това стражът спаси след технично отиграване на влезлия като резерва. Шакири.

В 89-тата минута Георги Миланов опита силен удар извън наказателното поле, но се получи рикошет и Мануел Нойер успокои играта.

ЦСКА Москва - Байерн Мюнхен  0:1

0:1  Томас Мюлер - 22', дузпа

ЦСКА Москва:  Акинфеев, Березутски, Игнашевич, Шченников, Фернандес, Брезуцки, Ерьоменко, Начо (Думбиа - 66'), Тошич (Ефремов - 78'), Георги Миланов, Муса

Байерн Мюнхен:  Нойер, Данте, Бенатия, Алаба, Бернат, Лам, Алонсо, Робен (Рафиня - 81'), Гьотце (Шакири - 77'), Мюлер, Левандовски (Писаро - 90')