Борусия Дортмунд разнебити Андерлехт с 3:0 като гост среща от група "D" на Шампионската лига, играна на стадион "Констант Ванден Сток" в Брюксел.

Германците откриха резултата в самото начало чрез Чиро Иммобиле, който вкара след хитро подаване на Шинджи Кагава зад гърба на защитата.

Борусия надигра противника си, а в средата на второто полувреме попадение на Гроскройц бе отменено заради спорна засада. С куп пропуски се отличи Обамеянг, като при един от случаите той не успя да улучи опразнената врата.

В 69-тата минута влезлият като резерва Адриан Рамос вкара втори гол за Дортмунд, засичайки центрирането на Лукаш Пишчек. Десетина минути по-късно колумбиецът вкара втория си гол след пас на Обамеянг, като това бе едва вторият му удар изобщо в ШЛ.

Борусия Дортмунд е на върха в групата с шест точки, докато Андерлехт е последен с една точка в актива си.

Срещата започна великолепно за германския вицешампион, който откри резултата още в третата минута. Шинджи Кагава копна прекрасно зад защитата на домакините и Чиро Иммобиле запази хладнокръвие, реализирайки в долния ляв ъгъл.

Малко преди да изминат десет минути Андерлехт вкара топката във вратата на съперника, но попадението бе отменено заради засада при паса на Митрович към Суарес.

Само няколко секунди след това се стигна до невероятен пропуск на "жълто-черните". Кагава подаде вляво към Гроскройц, който намери свободния Обамеянг. Габонецът стреля от движение, но не успя да улучи празната врата!

Белгийците отново се втурнаха напред и този път Прает се озова на добра позиция пред погледа на закъснелия Суботич. Вайденфелер обаче внимаваше и отрази тупалката на съперниковия футболист.

Борусия отговори светкавично с акция отдясно, при която Гроскройц много хитро върна назад към връхлитащия Обамеянг, но неговият удар в наказателното поле бе спасен от Прото. После африканецът шутира покрай лявата греда от дистанция.

В 26-тата минута се стигна до дискусионен момент. Гроскройц изпревари вратаря на противника след центриране отляво на Обамеянг и вкара топката във вратата, но попадението бе отменено заради много спорна засада.

Марсел Шмелцер "хвана" топката от воле след центриране отдясно, но стражът на домакините спаси. После Кагава разтресе гредата, но японецът се намираше в положение на засада.

След почивката гостуващият отбор натисна и на два пъти бе близо до второ попадение. Вратарят Прото обаче показа отличен рефлекс и спаси ударите на Обамеянг и Иммобиле.

При една от редките атаки на Андерлехт Мбемба изненада Вайденфелер, пращайки топката със странна парабола малко над напречната греда.

В 69-тата минута Борусия вкара гола на успокоението чрез влезлия като резерва малко преди това Адриан Рамос. Лукаш Пишчек се впусна по дясното крило и центрира към малкия пеналт, където Рамос изпревари Мбемба и засече точно с левия крак.

Малко по-късно Суботич закъсня с намесата си и позволи на Митрович да стреля отблизо. Изстрелът на последния с левия крак обаче срещна страничната греда.

В 79-тата минута германския тим сложи точка на спора с трето попадение. Обамеянг бе изведен отляво, навлезе в наказателното поле и върна към Адриан Рамос. Колумбиецът отново не сбърка, пращайки топката в долния десен ъгъл. Това бе неговият втори гол от общо два шута изобщо в Шампионската лига.

В добавеното време Адриан Рамос засече с глава от неудобна позиция, но вратарят на противника не бе затруднен. На отсрещната врата Сириак би покрай лявата греда.

Андерлехт - Борусия Дортмунд  0:3

0:1  Чиро Иммобиле - 3'

0:2  Адриан Рамос - 69'

0:3  Адриан Рамос - 79'

Андерлехт:  Прото, Нажар, Дешахт, Нютинк, Мбемба Мангулу, Конте (Ачеампонг - 73'), Прает, Дефур, Тиелеманс, Суарес (Кабаселе - 82'), Митрович (Сириак - 82')

Дортмунд:  Вайденфелер, Сократис, Суботич, Пишчек, Шмелцер, Бендер (Хумелс - 82'), Кел, Гроскройц (Рамос - 65'), Кагава, Обамеянг, Иммобиле (Дурм - 72')