Атлетико Мадрид постигна разгромна победа с 5:0 над шведския Малмьо в среща от Група "А" на Шампионската лига, която се игра на "Висенте Калдерон" в испанската столица.

Шампионът на Испания владееше инициативата в срещата, но вкара и петте си попадения след почивката.

С тази победа Атлетико заема 1-ото място в своята група с актив от 6 точки, докато Малмьо има 3 точки и е на последната позиция.

В 48-ата минута Коке даде аванс на домакините. Арда го намери пред малкото наказателно поле, след което той довкара топката във вратата на противника от близка дистанция.

В 61-ата минута "Дюшекчиите" стигнаха до второ попадение, което бе дело на Манджукич.

Коке центрира в малкия пеналт и хърватският стрелец засече топката във вратата на противника с крак, за да убие интригата в мача.

Гризман направи преднината на домакините класическа само две минути по-късно.

Той получи феноменален извеждащ пас с пета от Коке, след което стреля силно от няколко метра.

Стражът на гостите се намеси и парира топката, но тя го прехвърли и в крайна сметка влезе във вратата му.

В 87-ата минута пък Годин също записа името си сред голмайсторите за домакините, след като се извиси, след центриране от корнер на Коке, а Черчи оформи крайното 5:0 в 91-ата минута.

АТЛЕТИКО МАДРИД - МАЛМЬО 5:0