Ювентус се класира заслужено на четвъртфиналите в Шампионската лига след категорична победа над Борусия Дортмунд с 3:0 насред стадион "Сигнал Идуна Парк". Италианците продължават напред с общ резултат 5:1 от двата мача.

"Старата госпожа" нанесе решителен удар още в третата минута, когато Карлос Тевес откри резултата с плътен удар извън наказателното поле. Домакините не приличаха на себе си и бяха напълно безидейни.

Двайсетина минути преди края на редовното време Маркизио хвърли прекрасен пас към Тевес, който напредна и асистира за гола на Мората на празна врата. Малко след това Тевес вкара втория си гол в мача, получавайки подаване от Перейра.

Ювентус се класира на четвъртфиналите в надпреварата за втори път от 2006 година насам.

Гостите сътвориха първата опасна контраатака в срещата малко след началния съдийски сигнал чрез Мората и Тевес, но защитата на Борусия все пак успя да изчисти.

Само няколко секунди след това аржентинецът откри резултата. Той стреля без засилка извън наказателното поле с десния крак и прати кълбото в горния ляв ъгъл пред погледа на неадекватния Роман Вайденфелер, който можеше да се намеси и по-добре.

Леденият душ охлади осезаемо атмосферата на стадиона, а момчетата на Юрген Клоп изглеждаха безидейни и плахи при изнасянето на играта в предни позиции. На няколко пъти Сократис и Шмелцер получаваха пасове по фланга, но се отказваха от центриране и връщаха назад.

Точно преди да изтече четвърт час игра Лихтщайнер реши да пробва рефлекса на Вайденфелер със снаряд от 23 метра, но този път стражът на германския вицешампион успя да боксира и да съхрани интригата.

Реферът Милорад Мажич пък спести нарисуван жълт картон на разгорещения Артуро Видал, който плесна Ройс зад врата край тъчлинията, след като преди това чилиецът беше направил две нарушения.

Треньорът на "бианконерите" Масимилиано Алегри направи ранна принудителна смяна, изкарвайки контузилия се Пол Погба още в средата на първата част. На негово място се появи Бардзали. Въпреки това Юве продължаваше да контролира срещата и да държи плахия си опонент далеч от вратата на Джанлуиджи Буфон.

Борусия опита хаотичен натиск, който се изразяваше с поредица от пасове и няколко остри центрирания, които ставаха лесна плячка за отбраната на гостуващия тим. Десетина минути преди паузата Пиер-Емерик Обамеянг отправи слаб и неточен удар по земя.

Пет минути след почивката Перейра изведе Алваро Мората сам срещу Вайденфелер, но вратарят успя да спаси удара на намиращия се в положение на тънка засада нападател. Малко след това Мората изживя дежа вю, защото Вайденфелер спаси нов негов шут след пас на Перейра.

Борусия отправи първия си точен удар в 63-тата минута, но опитът на Кевин Кампъл да изненада Джиджи Буфон не се увенча с успех.

Двайсетина минути преди края на мача Юве си подпечата участието в следващата фаза. Карлос Тевес беше изведен от Маркизио с чудесен пас от дълбочина, напредна и чукна вляво към свободния Алваро Мората, който вкара на празна врата.

В 79-тата минута резилът за домакините започна да придобива застрашителни размери. Роберто Перейра отново демонстрира великолепен поглед върху играта и намери Тевес, който простреля Вайденфелер със силен удар отдясно.

Борусия нито имаше сили, нито ясна идея как да стигне поне до почетно попадение и заключителната част на мача се доигра в почти тренировъчно темпо и минорна атмосфера по трибуните.

Борусия Дортмунд - Ювентус  0:3

0:1  Карлос Тевес - 3'

0:2  Алваро Мората - 70'

0:3  Карлос Тевес - 79'

Дортмунд: Вайденфелер, Хумелс, Суботич, Сократис, Шмелцер (Кирх - 46'), Бендер (Рамос - 63'), Гюндоган, Мхитарян (Блашчиковски - 63'), Кампъл, Ройс, Обамеянг

Ювентус: Буфон, Бонучи, Киелини, Лихтщайнер, Евра, Видал, Маркизио, Погба (Бардзали - 27'), Перейра, Тевес (Пепе - 81'), Мората (Матри - 78')