Порто поднесе голямата сензация в 1/4-финалите на Шампионската лига, след като се разправи с Байерн Мюнхен на своя "Драгао" с впечатляващото 3:1.

Гостите бяха с осакатен състав и без редица много ключови играчи и това даде своето отражение на терена.

Още в 3-ата минута Куарешма бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Нойер срещу Мартинес при което стражът се размина само с жълт картон, макар че можеше да види и червения цвят.

Домакините стигнаха до втори гол в 9-ата минута, но все пак гостите намалиха изоставането си чрез Алкантара в 28-ата минута.

Големият крах за Байерн бе в 65-ата минута, когато Мартинес реализира за крайния резултат.

С това порaжение "Баварците" прекъснаха серията си от 11 поредни мача без загуба на португалска земя и си усложниха изключително много реванша.

Това бе първа побе за Порто над Байерн от 1987 год.

Още във 2-ата минута гостите получиха жесток удар, след като Нойер фаулира Мартинес в наказателното поле. Колумбиецът, който не бе играл близо два месеца, си спечели дузпа.

Стражът на гостите пък се размина само с жълт картон, а главен виновник за ситуацията бе Алонсо, който загуби топката от противниковия играч по нелеп начин.

Зад топката застана Куарешма, който откри резултата още в 3-ата минута, след като матира Нойер от "бялата точка".

През следващите минути обаче "Баварците" постепенно поеха инициативата и понатиснаха своя опонент.

В 8-ата минута Байерн бе на косъм от изравнителен гол. Една неудобна висока топка достигна до Левандовски, който със сетни сили я насочи към вратата, а кълбото мина на сантиметри над горната греда.

Минута след това Куарешма излезе сам срещу Нойер и го матира, за да удвои преднината на домакините.

Данте направи кошмарна грешка, след като не успя да си спре топката, а от това се възползва футболиста на домакините, който му отне топката и си свърши по перфектен начин работата.

През следващите минути обаче на терена не се случи нищо кой знае колко интересно и като цяло играта се поуспокои.

Определено двата гола шокираха гостите, които имаха много сериозни затруднения в създаването на положения през следващите минути.

В 27-ата минута Бернат стреля много силно от далечна дистанция, но се стигна до рикошет и топката излезе в корнер.

Секунди след това Боатенг центрира прекрасно от дясно, а Алкантара успя да се разпише и да намали резултата. След груба грешка в защитата на порто халфът засече кълбото на границата на малкото наказателно поле и реализира.

В 34-ата минута Брахими отправи много силен удар от дистанция, който затрудни максимално Нойер. Топката дори се отби в гредата и в ситуацията можеше да стане куриозен трети гол за Порто.

До края на полувремето нямаше повече голове и резултатът се запази на почивката.

Второто полувреме започна с добро темпо, но през първите минути от него головите положения пред двете врати липсваха.

В 52-ата минута Брахими навлезе в наказателното поле и центрира към близката греда, като в ситуацията се стигна до рикошет и корнер.

Играчите на Байерн бяха напълно бездушни през следващите минути и дори Нойер можеше да получи комичен автогол в 57-ата минута, след като излезе извън пределите на вратарското поле, но опитът на Касемиро бе неуспешен.

Секунди след това Нойер извади феноменално положение. Куарешма намери Данило в наказателното поле и кариоката от близка дистанция насочи топката към вратата, но стражът на гостите брилянтно извади топката в корнер.

В 65-ата минута Байерн съвсем окапа, след като Порто вкара трети гол. Мартинес реализира попадението. Боатенг пък направи непростима грешка и позволи на колумбиеца да овладее топката и да излезе сам срещу Нойер, след което го преодоля без проблеми. Данте също направи грешка в ситуацията.

Две минути след това Роде отправи изключителен удар, но Фабиано успя да спаси по ефектен начин удара му.

Вместо да отговорят на предизвикателството гостите продължиха с абсурдната си игра.

До края просто нямаше кой знае какви ситуации и резултатът се запази.

ПОРТО - БАЙЕРН 3:1
1:0 Куарешма 3' дузпа
2:0 Куарешма 9'
2:1 Алкантара 28'
3:1 Мартинес 65'

ПОРТО: Фабиано, Данило, Алекс Сандро, Майкон, Инди, Куарешма, Брахими (79  - Ернани), Ерера, Кашемиро, Торес (75 Невес), Мартинес

БАЙЕРН: Нойер, Лам, Рафиня, Боатенг, Данте, Алонсо, Чаби (74 - Бадщубер), Алкантара, Гьотце (56 - Роде), Бернат, Мюлер, Левандовски