Партизан изпусна да вземе комфортен аванс като гост на Стяуа Букурещ, но двата тима врътнаха равенство 1:1 в първи двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Българският национал Валери Божинов започна като титуляр за сърбите, но бе заменен принудително, след като се контузи в 19-ата минута.

Другият български национал от състава на "Гробарите" Иван Бандаловски въобще не бе в групата на своя отбор заради травма.

Мачът се игра на "Арена Национал" в Букурещ, но пред празни трибуни заради наказанието на румънския отбор.

Резултатът бе открит от Вуличевич за гостите от Белград в 62-ата минута, но домакините стигнаха до изравнителен гол чрез Варела в 81-ата минута.

Доста интересно е да се припомни, че босът на Стяуа Джиджи Бекали заплаши, че ще обяви фалит ако отборът не влезе в групите на Шампионската лига през тази година.