Воденият от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович отбор на Макаби Тел Авив стигна до мечтано участие в груповата  фаза на Шампионска лига.

Това стана факт, след като израелците направиха 1:1 с Базел на реванша, но продължават напред, благодарение на повечето голове на чужд терен. Срещата в Швейцария преди седмица завърши 2:2, а българският национал Иван Иванов тази вечер не попадна в групата на гостите, защото още не е във форма след две тежки контузии.

Срещата започна отлично за Базел с гол на Лука Цуфи още в 12-ата минута, но отговорът на Макаби не закъсня – в 24-ата минута Еран Захави изравни. До края не падна нов гол и възпитаниците на Йоканович се класираха в груповата фаза на турнира.

Венцислав Христов и Шкендербеу също се разминаха с участие в същинската фаза на турнира след тежка загуба с 1:4 от Динамо в Загреб. Първата среща хърватският гранд спечели с 2:1 и не остави съмнения в по-голямата си класа над албанския тим.

Два гола за Динамо отбеляза Ел - Арби Хилал Судани (9, 80), бразилецът Ешкердиня вкара за 1:2 в 10-ата минута, но с голове на Армин Ходжи (15) и Жереми Таравел (55), домакините спечелиха.

В останалите мачове Малмьо елиминира Селтик след победа с 2:0 на реванша и загуба 2:3 в първата среща, а Шахтьор Донецк направи 2:2 у дома с Рапид Виена, но след успех с 1:0 в Австрия, традиционно се класира сред най-добрите 32 отбора в Европа.