Партизан на Валери Божинов и Иван Бандаловски победи БАТЕ Борисов с 2:1 у дома, но загуби голямата битка за влизане в групите на Шампионската лига.

Беларусите се класираха за груповата фаза на най-комерсиалния турнир след общ резултат 2:2 по правилото за повече голове на чужд терен.

Божинов бе заменен в 39-ата минута заради травма в глезена след грубо влизане на противников играч, а Бандата изгледа мача от резервната скамейка.

Утехата за сърбите е, че все пак си гарантираха участие в групите на Лига Европа.

Стасевич даде аванс на беларусите в 25-ата минута, а сърбите демонстрираха много брак в играта си и се разиграха чак в последния четвърт час.

Жавнерчик си вкара нелеп автогол, след като отклони топката към близкия ъгъл на вратата си в 74-ата минута и така резултатът бе изравнен, а в 93-ата минута Шапонич направи обрата пълен след красив ножичен удар от наказателното поле.

Времето на "Гробарите" за нещо повече обаче не стигна и отборът отпадна.