Мъри Стоилов постигна нещо грандиозно с казахстанския Астана! Българският специалист успя да класира тима за груповата фаза на Шампионската лига.

Отборът от Казахстан измъкна равенство 1:1 при визитата си на АПОЕЛ Никозия от Кипър във втората среща от плейофите за влизане в групите на най-комерсиалния турнир.

Така отборът с общ резултат от двата мача 2:1 продължава напред.

Семир Стилич вкара страхотен гол с много здрава тупалка от фаул в 60-ата минута и даде аванс на кипърците.

Максимович обаче разплака домакините в 84-ата минута и на практика предреши изхода на мача.

Това е втори отбор, който Мъри Стоилов вкарва в групите на Шампионската лига, след като вече го направи преди около десетилетие с Левски.

С това постижение българинът пренаписва историята на казахстанския футбол, тъй като никога до момента отбор от страната не е участвал в групите на турнира, на богатите.