Ювентус - Байерн Мюнхен и Арсенал - Барселона са най-горещите 1/8-финални сблъсъци  в Шампионската лига този сезон. Това отреди изтегления жребий днес.

Други две интересни двойки са Пари Сен Жермен - Челси и Рома - Реал Мадрид. Първите мачове ще се играят на 16/17 и 23/24 февруари, а реваншите са насрочени за 8/9 и 15/16 март.

Арсенал и Барса се срещат за пети път в Шампионската лига, като най-паметен е финалът с тяхно участие през 2006 година, когато каталунците обърнаха от 0:1 до 2:1 в своя полза и покориха европейския клубен връх за втори път.

Двата тима са играли още в три издания на надпреварата. През сезон 1999/2000 се срещат в групите и Арсенал измъква 1:1 като гост, но пада с 2:4 на свой терен.

През сезон 2009/10 жребия ги праща на четвъртфинал и след равенство 2:2 в Лондон момчетата на Пеп Гуардиола бият с 4:1 в реванша, когато Лео Меси избухва с 4 гола. Следващия сезон двата тима излизат на 1/8-финал и въпреки победата с 2:1 на свой терен, Арсенал губи реванша с 1:3 и отпада.

Последният сблъсък между Ювентус и Байерн беше през сезон 2012/13, в който баварците спечелиха требъл. За да стигнат до него те минаха на два пъти през "старата госпожа", изковавайки победи с по 2:0 на четвъртфиналите.

Преди това двата тима се срещат три пъти в Шампионската лига, но само в груповата фаза. През 2004 година Юве постига две победи с по 1:0, но на следващия сезон двата тима си разменят по един успех с 2:1.

През сезон 2009/10 първият мач в Мюнхен завършва без голов, но насред Торино опрените до стената баварците постигат победа с 4:1 и бият шута на "бианконерите" от турнира.

Пари Сен Жермен и Челси излизат отново на осминафиналите, след като през миналия сезон французите елиминираха противника си по изключително драматичен начин. След равенство 1:1 в Париж момчетата на Лоран Блан измъкнаха 2:2 в Лондон, макар да играха с човек по-малко. Давид Луис изравни в 86-ата минута и прати мача в продължения, където Тиаго Силва направи глупава дузпа, но после изравни в 114-ата минута и класира своите напред.

През сезон 2013/14 Челси елиминира ПСЖ на четвъртфиналите. Англичаните паднаха с 1:3 в първия мач, но в реванша биха с 2:0 и се класираха напред. Статистиката показва, че двата тима имат още един сблъсък, но в групите на турнира през 2004 година. Тогава Челси бие с 3:0 като гост, а в Лондон мачът завършва без попадения.

Рома и Реал също имат стара закачка. През 2001, 2002 и 2004 година се срещат неизменно в групите на турнира - в шест мача "белия балет" постига четири победи и равенство, но през сезон 2007/08 отпада от "вълците" на 1/8-финалите след две поражения с по 1:2.