Руският вицешампион Ростов сензационно разби Аякс с 4:1 и още в дебютното си участие в Шампионската лига се класира в груповата фаза. Холандците имаха надежди след равенството 1:1 в Амстердам преди седмица, но шокиращо претърпяха пълен крах на реванша тази вечер край река Дон.

С гол преди почивката и още три през второто полувреме руснаците буквално унизиха именития си съперник, за който едва ли някой помни да е изглеждал толкова нелепо в Европа. Така младата командата на Петер Бос ще се задоволи с участие в групите на Лига Европа, докато Ростов за първи път ще участва при богатите в Шампионската лига.

На стадион "Олимп 2" Аякс очаквано започна мача по-активно, задължен да търси попадение, предвид резултата 1:1 от първия двубой в Амстердам. Домакините обаче, които излязоха на терена с петима отзад, стояха добре подредени на терена и почти не допускаха опасност пред своята врата.

В 9-ата минута холандската защита увисна и без малко да получи гол. Централният бранител Ридевалд подари топката на Йерохин, който се оказа очи в очи с вратаря, но ударът му по земя бе спасен с крак то Силесен.

В 15-ата минута Ростов направи нов голям пропсук, след като Азмун нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала, но твърде неточно. Малко след това пък Аякс също профука голям шанс - Бертран Траоре се възползва от неразбирателство в руската защита и от няколко метра шутира на сантиметри над горната греда.

Ростов отговори с мощен далечен удар на Калачов, който профуча покрай вратата на Силесен.

В 34-ата минута домакините все пак поправиха мерника си и успяха да открият резултата. След центриране отдясно Азмун надскочи холандската защита и неспасяемо заби топката с глава в левия ъгъл на безпомощния Силесен за 1:0.

Аякс продължи да владее топката, но атаките на холандците бяха твърде беззъби и до края на полувремето резултатът останa непроменен.

След почивката играта на Аякс съвсем се изнерви и гостите само за двайсетина минута буквално рухнаха. В 52-ата защитата отново увисна при центриране от фаул и Йерохин отблизо заби втори гол. В 60-ата минута холандците окончателно рухнаха - Кристиан Нобоа отблизо засече топката в мрежата и довърши именития съперник.

Само 6 минути по-късно Аякс вече бе унижен с четвърти гол. Полоз се измъкна сам срещу вратаря, финтира го и хладнокръвно направи 4:0.

В 83-ата минута Ростов остана с човек по-малко, след като Кудряшов бе изгонен от съдията Милорад Мажич след фаул в наказателното поле срещу резервата Долберг. От последвалата дузпа капитанът на Аякс Клаасен намали резултата на 4:1, при който дойде и последният съдийски сигнал.

Ростов - Аякс 4:1