Левски загуби с 0:5 гостуването си на турския Алтънорду в първи мач от първия кръг на шампионския поток в младежката Шампионска лига по футбол.

Възпитаниците на Димитър Телкийски допуснаха тежкото поражение в Измир, след като играха почти цял мач с човек по-малко.

Още в третата минута Георги Недялков получи директен червен картон след нарушение срещу Фатих Актай.

До края домакините изцяло доминираха, а софиянци бяха принудени изцяло да се защитават и успяха да отправят само един удар към вратата на съперника едва в третата минута на добавеното време чрез Ивайло Найденов, но Али Емре Янар спаси.

В 24-ата минута капитанът на турците Актай нацели гредата, а Алтънорду откри резултата в 33-ата минута с първия си точен изстрел чрез Алиджан Йозфесли. Три минути по-късно Анил Излем Балакиз удвои.

С три бързи гола за по-малко от четвърт час след почивката домакините оформиха разгрома. Муса Джанер Акташ направи резултата класически в 50-ата минута, а Енис Дурак и Алиджан Йозфесли с второто си попадение в мача до голяма степен обезсмислиха реванша на 19 октомври в София.

Футболистите на Алтънорду отправиха 21 удара към вратата на Шейтанов, 9 от които точни.

Алтънорду(Турция) - Левски София - 5:0 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Алиджан Йозфесли 33, 2:0 Анил Излем Балакиз 36, 3:0 Муса Джанер Акташ 50, 4:0 Енис Дурак 59, 5:0 Алиджан Йозфесли 61

Съставът на Левски: Шейтанов, Павлов, Калайджийски, Бориславов, Кабов (14-Костадинов), Янев (56-Боримиров), Недялков, Станислав Иванов (75-Полат), Найденов, Петър Иванов, Юруков

Съдия: Думитру Мунтян (Молдова)
Червен картон: Георги Недялков (Левски) 3