Юношеската формация на Лудогорец (до 19 г) загуби тежко от Пари Сен Жермен с 1:8 в мач от младежката Шампионска лига.

Срещата се игра на стадион "Георги Аспарухов", а французите решиха всичко в мача до почивката, когато вече водеха с 4:1.

Хеттрик за ПСЖ записа 16-годишният Тимъти Уеа, син на легендарния нападател от 90-те години и носител на Златната топка за 1995 година Джордж Уеа. По две попадения отбелязаха Самуел Есенде и Кристофър Нкунку, а веднъж се разписа Муса Диаби.

Есенде откри резултата в 9-а минута, а в 29-а Тимъти Уеа покачи на 2:0.

В 32-а минута Есенде вкара втория си гол в мача за 3:0.

Почетен гол за Лудогорец вкара Денислав Александров, който се разписа в 38-а минута от фаул. Това е и първо попадение за роден отбор в турнира.

Веднага след това Нкунку върна аванса на гостите от три гола, реализирайки за 4:1.

Три минути след почивката синът на Уеа вкара втория си гол в мача и направи 5:1 за ПСЖ.

В 71-а минута Лудогорец остана с човек по-малко след втори жълт и червен картон за Ерол Дост.

В 78-а минута Преслав Петров извърши фаул в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Нкунку превърна в гол.

В последните 5 минути парижани дооформиха разгрома. Най-напред Уеа оформи своя хеттрик, а две минути преди края Муса Диаби фиксира крайното 8:1.

Лудогорец - Пари Сен Жермен 1:8

Голмайстори: 0:1 Самуел Есенде 9, 0:2 Тимъти Уеа 29, 0:3 Самуел Есенде 32, 1:3 Денислав Александров 38, 1:4 Кристофър Нкунку 40, 1:5 Тимъти Уеа 48, 1:6 Кристофър Нкунку 79-дузпа, 1:7 Тимъти Уеа 85, 1:8 Муса Диаби 88

Лудогорец: Наумов, Великов, Младенов, Петров, Стойнов, Дост, Юнуз (58-Т.Петров), Климентов, Александров (82-Милков), Цвятков (86-Илиев), Ковачев

ПСЖ: Гибоа, Дагба, Жоржен, Дембеле, Ебоа Ебоа, Калегари, Нкунку, Уеа, Есенде, Туре, Бердене

Червен картон: Ерол Дост (Лудогорец) 71