Галерия

Лудогорец допусна първата си загуба през тазгодишното издание на Шампионска лига, след като падна с 1:3 при домакинството си на френския гранд ПСЖ.

Мачът на "Васил Левски" предложи голямо зрелище и разградчани поведоха още в началото, когато Натанаел изпълни по перфектен начин фаул. След това възпитаниците на Георги Дерменджиев се прибраха в половината си, но капитулираха в 41-ата минута, когато Блес Матюиди беше изведен на ръба на засадата и изравни.

Второто полувреме започна с убийствен натиск за "принцовете" и логично те направиха пълен обрат чрез Единсон Кавани (55). В следващата атака Марселиньо спечели дузпа за Лудогорец, но ударът на Козмин Моци от бялата точка беше спасен от вратаря Алфонсо Ареола, с което българите пропуснаха уникален шанс да стреснат мултимилионната селекция на парижани. Минути след това Кавани тотално обезсърчи българския първенец с трети гол и сложи точка на спора.

Така Лудогорец остава с една точка в група "А" на Шампионска лига, колкото има и Базел. ПСЖ и Арсенал пък са с по 4 т. а в следващия кръг – на 19 октомври, разградчани гостуват в Лондон.

ПРОСЛЕДЕТЕ РАЗВОЯ НА МАЧА ПО МИНУТИ ТУК!

Лудогорец започна мача със самочувствие и след пет минути игра Анисе разгърна атаката по дясното крило, където Минев продължи към Мисиджан, той нахлу в наказателното поле и направи нещо между остро центриране и удар и вратарят улови. В ответната атака ПСЖ можеше да поведе след грешка на Натанаел. Той спря Ди Мария, но не изчисти добре и кълбото стигна до Кавани, който засече от движение, но на сантиметри от целта.

В 13-ата минута разградчани организираха хубава атака, при която Кафу с чудесен пас изведе непокрития в наказателното поле Мисиджан, но той остана пред топката. Холандецът все пак успя да върне назад, където Анисе шутира от движение, но над вратата. Малко по-късно гостите спечелиха корнер, отбраната на "орлите" се справи и организира контра като по учебник, при която излязоха трима нападатели срещу един защитник. Вандерсон обаче се забави и беше спрян в решаващия момент.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgol.bg%2Fposts%2F10154579520560439&width=500" width="500" height="329" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>

След четвърт час игра обаче Лудогорец успя да хвърли в екстаз почитателите си. Тогава родният хегемон спечели фаул точно пред наказателното поле и зад топката застанаха Натанаел и Марселиньо. Първия стреля с левия крак, насочи топката във вратарския ъгъл, точно до гредата и матира Ареола за 1:0!

След гола "принцовете" натиснаха и в 22-ата минута Ди Мария шутира по земя, но право в ръцете на Владо Стоянов. След половин час игра Лукас отправи мощен удар по земя, който мина покрай вратата. После Ди Мария центрира от корнер, Тиаго Силва засече с глава, но в аут. Така се стигна до 41-ата минута, когато французите изравниха. Верати изведе Матюиди на ръба на засадата и той с плътен удар преодоля Владо Стоянов за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на ПСЖ и в 49-ата минута Моура свали към Кавани, който за пореден път не уцели вратата. После Ди Мария получи пред в пеналта, завъртя се и отправи истински снаряд, който мина над напречната греда. В следващите минути гостите продължиха да бъдат по-активни и в рамките на 60 секунди аржентинската им звезда стреля два пъти. При първия му опит Владо Стоянов спаси, а при втория кълбото излезе в аут.

В 56-ата минута натискът на ПСЖ даде резултат. Ди Мария центрира остро от фаул, Кавани засече с глава и не остави шансове на Владо Стоянов за 2:1! Лудогорец можеше да изравни още в следващата атака, когато Марселиньо получи пас в наказателното поле, шутът му беше блокиран, а след това Тиаго Мота го спъна за дузпа. Зад топката застана Моци, който стреля в десния ъгъл, но Ареола спаси. Малко по-късно французите вкараха третото си попадение, след като Моура проби отдясно и подаде към Кавани, който с майсторско изпълнение отбеляза за 3:1!

Този гол тотално уби интригата и до края ПСЖ пропусна още няколко шанса да направи победата си по-изразителна.

Лудогорец – ПСЖ 1:3

1:0 Натанаел (16)
1:1 Матюиди (41)
1:3 Кавани (56, 60)

Лудогорец: Стоянов, Минев, Моци, Паломино, Натанаел, Дяков, Анисе, Мисиджан (73-Лукоки), Марселиньо, Вандерсон (88-Кешеру), Кафу
Треньор: Георги Дерменджиев

ПСЖ: 16. Ареола, 2. Тиаго Силва, 5. Маркиньос, 6. Верати (79-Криховяк), 7. Лукас, 8. Мота, 9. Кавани (90-Аугустин), 11. Ди Мария (88-Икон), 14. Матюиди, 17. Максуел, 19. Орие
Треньор: Унай Емери