Севиля постигна победа с 2:1 при домакинството си на Лестър в първата 1/8-финална среща от Шампионската лига между двата тима.

Домакините могат да съжаляват много, тъй като имаха "чист" аванс в резултата, но след като бяха стигнали до комфортната преднина, за да си осигурят и крайния успех, те допуснаха попадение във вратата си.

Така на практика "лисиците" имат шанс, при това напълно реален, да елиминират носителя на трофея Лига Европа от последните години при успех с 1:0 у дома.

Кореа изпусна дузпа за домакините още в 14-ата минута, но Сарабия все пак даде аванс на андалусийци десет минути след това.

Той засече прекрасно центриране на далечната греда с глава и матира противниковия страж. Кореа се реваншира за изтърваната дузпа и удвои в 62-ата минута след груба грешка на отбраната и пас на Йоветич.

В 73-ата минута Дринкуотър намери Варди на далечната греда с перфектен пас по земя и последният вкара в опразнения ъгъл, за да оформи крайния резултат.

СЕВИЛЯ - ЛЕСТЪР 2:1

1:0 Пабло Сарабия 25
2:0 Хоакин Корея 62
2:1 Джейми Варди 73

Севиля: Серхио Рико, Мариано Ферейра, Самир Насри, Хоакин Кореа, Стивън Н'Зонзи, Стеван Йоветич, Пабло Сарабия, Серхио Ескудеро, Витоло, Адил Рами, Клеман Ленгле;

Резерви: Давид Сория, Матиас Краневитер, Даниел Карисо, Висенте Ибора, Лусиано Вието, Висам Бен Йедер, Франко Васкес;

Лестър: Каспер Шмайхел, Дани Дринкуотър, Уес Морган, Роберт Хут, Ахмед Муса, Джейми Варди, Марк Олбрайтън, Дани Симпсън, Вилфред Ндиди, Рияд Марез, Кристиан Фукс;

Резерви: Рон-Роберт Цилер, Бен Чилуел, Анди Кинг, Даниел Амарти, Шинджи Оказаки, Демарай Грей, Йоан Беналуан.