Барселона посрещна Ювентус в реванш от 1/4-финалите на Шампионска лига с твърдото намерение да вкара колкото се може повече голове.

Каталунците загубиха в Торино с 0:3 и не им оставаше нищо друго, освен свирепи атаки още от 1-ата минута на "Камп Ноу". Но Лео Меси, Луис Суарес, Неймар и компания претърпяха пълен крах.

Срещата завърши 0:0, а за всички 90 минути испанците отправиха едва един точен изстрел към най-добрия вратар на планетата Джанлуиджи Буфон. Това е най-слабото домакинско представяне от 2009 година насам във всички турнири.

Меси също претърпя личен провал срещу крепостта на "старата госпожа". Пред петкратния носител на Златната топка се откриха пет възможности за гол, които пропиля. Това е второто му най-слабо представяне в Шампионска лига от 2011 г., когато срещу БАТЕ Борисов негативният показател беше шест пропуска.