Наполи постигна голямата си цел и влезе в групите на Шампионската лига.

Отборът на Маурисио Сари успя да постигне победа с 2:0 над Ница при гостуването си във Франция и с общ резултат от двата мача 4:0 се класира за груповата фаза на най-комерсиалния турнир.

Въпреки наличието на играчи от калибъра на Уесли Снайдер и Марио Балотели, домакините така и не успяха да се противопоставят на своя противник.

Като цяло реваншът на френска земя бе доста по-равностоен, но въпреки това ефективността на гостите бе много добра и те успяха да си вкарат положенията, които създадоха.

Макар през първата част да имаше някои добри положения, попадения до почивката така и не паднаха.

Две минути след подновяването на играта обаче гостите откриха и така убиха цялостната интрига в това съперничество.

С феноменален пас Хамшик изведе Кайехон абсолютно непокрит пред малкото наказателно поле и испанецът без никакви проблеми вкара топката в опразнения ъгъл.

В 89-ата минута и Инсинье се разписа, за да оформи крайния резултат в този мач.

Гулам намери италианския национал на границата на наказателното поле и със силен удар в долния десен ъгъл стрелецът успя да реализира.

НИЦА - НАПОЛИ 0:2
0:1 Кайехон 48
0:2 Инсинье 89

Ница: Кардинал, Жайле, Данте, Ле Маршан, Соке, Снайдер, Тамез (66 - Мело), Сери, Валтер (79 - Марсел), Сент-Масимин, Балотели (77 - Ганаго)

Наполи: Рейна, Албиол, Кулибали, Хисай, Гулам, Хамшик (63 - Желински), Алан (71 - Рог), Жоржиньо, Мертенс, Кайехон, Инсинье