Нападателите на Реал Мадрид Кристиано Роналдо и Карим Бензема счупиха два рекорда при разгрома 6:0 над АПОЕЛ Никозия в мач в мач от група "Н" на Шампионска лига. Българският бранител Живко Миланов обаче не беше на терена заради продължаващо лечение на контузия.

Португалската звезда вкара последните два гола след почивката (49' и 54'), с което се превърна в най-резултатния футболист в историята на Шампионската лига в рамките на една календарна година. Той има 18 попадения за 2017-а, а през кариерата си се е разписал 113 пъти в турнира.

Бензема пък беше точен за 2:0 (39') и 4:0 (45'), с което стана най-резултатният французин в историята на Шампионската лига. Той вече има 53 попадения в най-престижната клубна надпревара.

Иначе Лука Модрич откри за Реал в 23-та минута, а Начо Фернандес се разписа в 41-та след първия гол на Бензема.