Ливърпул постигна разгромна победа със 7:0 над руския шампион Спартак (Москва) в среща от Група "Е" на Шампионската лига.

След успеха си мърсисайдци финишираха като лидери в своята група с актив от 12 точки.

Коутиньо бе над всички в този мач и се отчете с хеттрик след попадения в 4-ата, 15-ата и 50-ата минути.

Фирмино и Мане също записаха името си сред голмайсторите. Kариоката бе точен в 19-ата минута, а сенегалецът вкара два гола в 47-ата и 76-ата минути. .Салах реши всичко в 86-ата минута.

Ивелин Попов бе в групата на московчани за тази среща, но остана цял мач на резервната скамейка.

Утешитeлното за гостите е, че все пак ще играят в Лига Европа през пролетта.

Мачът започна по феноменален начин за домакините и още след четири игрови минути те имаха аванс в резултата.

Джикия фаулира Салах в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Коутиньо.

Кариоката бе точен и в 15-ата минута, след като бе намерен от Фирмино пред границата на наказателното поле и с прецизен удар успя да удвои.

В 19-ата минута пък преднината на домакините вече бе класическа.

Фирмино от няколко метра докопа една топка след рикошет в противников играч и с прецизен удар я прати във вратата.

До почивката темпото на игра поспадна с оглед на солидната преднина на домакините и повече голове до полувремето не паднаха.

Второто полувреме обаче отново започна отлично за домакините и само две след подновяването на играта Сане "заби четвърти пирон в ковчега" на гостите.

Той засече с прекрасно воле на далечната греда центриране на Милнър и не сгреши.

В 50-ата минута Коутиньо оформи своя хеттрик след удар по земя от границата на наказателното поле.

На практика тук и срещата приключи, тъй като в следващите 40 минути тя просто се доиграваше.

Опасностите през този период не бяха много, а гостите не намериха сили дори за почетен гол.

Все пак домакините обаче не се отказаха и довършиха клетия си противник с гол на Мане в 76-ата минута, след като бе намерен в малкото наказателно поле.

В 86-ата минута и Салах се разписа, като го направи от точката на дузпата, за да оформи крайния резултат.

ЛИВЪРПУЛ - СПАРТАК МОСКВА 7:0
1:0 Коутиньо 4
2:0 Коутиньо 15
3:0 Фирмини 19