Челси допусна сериозна издънка, след като не успя да победи при гостуването си на новака Норич.

Двата тима се изправиха в двубой от 22-ия кръг на Висшата лига, който се игра на стадион "Керъл Роуд", и врътнаха 0:0.

Като цяло "Сините" бяха по-добрият отбор на терена, но въпреки това не успяха да стигнат до така важните за тях три точки.

Стражът на домакините Руди направи феноменален мач и спаси няколко много опасни положения, като попречи на лондончани да стигнат до успеха.

Новото попълнение на "Сините" Гари Кейхил не попадна в групата за двубоя и го изгледа от трибуните.

След тази среща Челси е 4-и в класирането с 41 точки в актива си, докато Норич е 9-и с 29 точки.

Двубоят започна добре за гостите от Лондон. Те започнаха по-активно срещата и опитаха преса над своя опонент.

"Сините" натиснаха постепенно своя противник в търсенето на ранно попадение и определено си личеше гладът в редиците на лондонския тим.

В 6-ата минута обаче домакините бяха тимът, който създаде най-чистата голова ситуация.

След една прекрасна контраатака Морисън получи топката в малкото наказателно поле и бе на косъм да отбележи попадение, но Рамиреш му отне кълбото в последния момент.

Постепенно домакините започнаха да напипват ритъма си и в 10-ата минута Грант Холт бе много близо до гол, но ударът му по земя мина встрани вратата.

Темпото на игра продължи да бъде убийствено. В 13-ата минута Фернандо Торес излезе на добра позиция за стрелба, но предочете да подава, вместо да отправи удар. Пасът му обаче бе пресечен.

Три минути по-късно Мата намери с прекрасен пас Торес на дъгата. Нападателят обаче се забави и топката му бе отнета.

Гостите направиха две много добри атаки през следващите минути, които обаче не доведоха до нищо опасно.

В 26-ата минута Фернандо Торес бе на косъм да отбележи попадение, но ударът му бе спасен по страхотен начин от Джон Руди, който изби с върха на пръстите си.

След изпълнението на корнера Стъридж бе на добра позиция да стреля, но ударът му бе крайно неточен.

Натискът на лондончани през следващите минути продължи с пълна сила и момчетата на Андре Вилаш-Боаш търсеха попадение във вратата на Руди.

В 35-ата минута топката можеше да влезе във вратата на Челси след рикошет в тялото на Джон Тери, но все пак Чех спаси.

Минута по-късно Франк Лампард бе принудително заменен от Флоран Малуда, заради контузия в прасеца.

Четири минути по-късно пред Хуан Мата се откри страхотна голова възможност, но ударът му не бе особено силен и Руди спаси.

До края на полувремето не се стигна до попадения и в крайна сметка двата тима излязоха в почивка при нулево равенство.

В заключителните секунди на първата част Хуан Мата имаше прекрасен удар да открие резултата. След хубав пробив и добра позиция за стрелба Хуан Мата отправи много разочароващ удар.

Второто полувреме също започна с високо темпо и през първите минути от него домакините показаха голямо желание да реализират гол.

В 50-ата минута Кайл Ноутън центрира в наказателното поле на Челси с целта Морисън да засече топката, но Чех улови.

Две минути по-късно Торес задържа добра топката, но си я поведе доста силно и провали положението, което имаше пред себе си. Той се намираше точно до наказателното поле на противника.

В 54-ата минута Давид Луис отправи опасен удар от 20 метра, но топката мина встрани вратата. През последните минути Челси пое инициативата.

Няколко минути по-късно Фернандо Торес отправи много неточен удар от дъгата, който излезе в аут.

В 59-ата минута испанецът за пореден път разочарова, след като не успя да отбележи буквално от един метър. Той имаше супер възможност да отбележи, но пропусна от наистина страхотна позиция.

Минута по-късно Джон Руди направи невероятно спасяване след много опасен удар на Хуан Мата. Последният бе изведен по блестящ начин в наказателното поле от Стъридж, но пропусна.

В 70-ата минута Раул Мейрелеш не бе далеч от това да отбележи. Той отправи много силен удар, който мина близо до напречната греда.

Две минути по-късно стражът на Норич Джон Руди за пореден път се намеси впечатляващо, след като спаси много опасен удар на Рамиреш.

В 77-ата минута Фернандо Торес бе заменен от Ромелу Лукаку с надеждата, че последният ще помогне на Челси да вкара. Две минути по-късно Майкъл Есиен замени Раул Мейрелеш.

В 80-ата минута Лукаку направи страхотен пробив по фланга и навлезе в наказателното поле, но опитът му да намери свой съотборник в пеналта бе неуспешен.

Две минути по-късно Хуан Мата отправи чудесен изстрел с обръщане, който обаче мина отново встрани.

До края на мача не се стигна до попадения и резултатът се запази при нулево реми.

НОРИЧ - ЧЕЛСИ 0:0

НОРИЧ: Руди, Наутън, Уайтбърд, Мартин, Аяла, Сърман (90 - Бенет), Фокс (79 - Фокс), Пилкингтън, Джонсън, Морисън (79 - Джаксън), Холт

ЧЕЛСИ: Чех, Коул, Тери, Босингва Луис, Лампард (37 - Малуда), Мейрелеш (78 - Есиен), Рамиреш, Торес (76 - Лукаку), Стъридж, Мата