Челси плати изключително висока цена за стратегическото равенство 0:0 като гост на Атлетико Мадрид в първия полуфинален мач от Шампионската Лига.

Вратарят Петер Чех ще бъде извън игра до края на сезона, а капитанът Джон Тери със сигурност пропуска дербито срещу Ливърпул и реванша срещу Атлетико другата седмица.

Чех получи контузия в рамото още в 18-та минута, когато падна лошо след въздушно единоборство с Раул Гарсия.  Джон Тери пък бе настъпен от Диего Коста през второто полувреме и макар да опита да продължи игра, много бързо стана ясно, че това е невъзможно.

"Сезонът за Петер Чех приключи. Не ме питайте за техническите подробности, но неговият сезон приключи", коментира Жозе Моуриньо след мача.

"А Джон, трябва да се класираме за финала на Шампионската Лига, за да може той да играе за нас".

Това обаче не са единствените проблеми, които Моуриньо ще има за реванша. Джон Оби Микел и Франк Лампард получиха жълти картони и ще бъдат наказани.