След като проследих с особено внимание изявите на Диего Коста в Атлетико (Мадрид) в предишния сезон, си го набелязах като един от футболистите, който си струва да гледаш във Висшата лига.
Дотук добре. Испанецът е абсолютен звяр. Той стартира кариерата си в Челси по сензационен начин. Той лети по терена като тасманийски дявол и защитниците на Евертън изглеждаха ужасени от него в съботния мач на „Гудисън Парк“.
Коща изглежда способен да бележи във всеки мач. Причината е, че сякаш изпитва истински глад за голове, а далеч не всички нападатели имат подобен импулс в играта си.
Жозе Моуриньо обвини някои футболисти на Евертън, че са се опитвали да извадят Коста от равновесие, но той не ми прилича на човек, който ще се остави да бъде сплашен! Може би е склонен понякога да се поддава на провокации, но кавгата му с Шимъс Коулман не ми направи лошо впечатление. Диего Коста е роден победител и страхотна придобивка за Висшата лига
***
Най-хубавото нещо, което се случи на Ливърпул в неделя, беше, че Марио Балотели не вкара гол. Ако беше го направил, всички заглавия щяха да бъдат посветени на това и никой нямаше да обърне внимание на нищо друго. Вместо това хората забелязаха колективната игра на Ливърпул и разликата в класите с Тотнъм. Засега Балотели изглежда е приел, че трябва да играе за отбора и да полага повече усилия и мениджърът на червените Брендън Роджърс може само да се надява, това да продължи и занапред.
Що се касае до Рахим Стърлинг, в момента той е най-добрият английски футболист. Той е светкавично бърз, надиграва защитниците с лекота и може да се превърне в истински талисман за Трите лъва.
***
Колкото и висока да е цената на Анхел ди Мария, аржентинецът нямаше как да оправи нещата на „Олд Трафорд като с вълшебна пръчица.
Срещу Бърнли аржентинецът на моменти загатна на какво е способен, но истината е, че футболистите на Юнайтед може би за първи път в живота си играят със страх. Луис ван Гал вероятно е отчаян, че няма да може да работи с някои от играчите си заради паузата за националните отбори, защото му предстои да свърши изключително много работа.
След като се превърна в абсолютно посмешище през миналия сезон, сега Дейвид Мойс трябва да е изпитал огромно облекчение. Ясно е, че той не беше единствената причина за мъките на Юнайтед.
Джейми Реднап*, „Дейли Мейл“
* Авторът е бивш футболист на Ливърпул и английския национален отбор







Как да изглеждаме скъпо, без да харчим много
Ново проучване преобръща представите за влиянието на екраните при децата
Кръстовище в София със странна светофарна уредба: За малко да ме отнесе трамвай
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар05:20 | 15 сеп 2014 г.
18:03 | 2 сеп 2014 г.
17:39 | 2 сеп 2014 г.
17:19 | 2 сеп 2014 г.
14:03 | 2 сеп 2014 г.
13:23 | 2 сеп 2014 г.
13:08 | 2 сеп 2014 г.
12:59 | 2 сеп 2014 г.
Напиши коментар