Челси постигна много трудна победа с 2:1 при визитата си на Астън Вила в среща от 24-ия кръг на Висшата лига.

Това е и първи успех на Жозе Моуриньо на "Вила Парк", след като португалецът до момента нямаше победа на стадиона, на бирмингамци.

Азар откри за лондончани в 8-ата минута, но Окоре изравни в 48-ата минута и по този начин прекъсна дългата голова суша за тима си.

Иванович обаче донесе успеха на "Сините" в 66-ата минута, както и трите точки.

За лондончани дебютира новото попълнение Куадрадо, който влезе като резерва на мястото на Вилян в 80-ата минута.

След този успех Челси има 56 точки в актива си и заема първото място, като отборът е със 7 точки пред втория Манчестър Сити.

Срещата започна с добро темпо, но през първите минути нямаше интересни положения.

При първата добра ситуация в мача обаче гостите от Лондон откриха резултата след попадение на Азар.

Белгиецът откри в 8-ата минута. Вилян овладя топката на границата на наказателното поле, след което моментално видя белгиеца на 3-4 метра от вратата, а за халфа не остана нищо друго освен да засече топката от движение в далечния ъгъл и да реализира.

През следващите минути бирмингамци понатиснаха съперника си в търсенето на изравнителен гол, но без успех.

В 18-ата минута Вайман центрира хитро към задната греда, но нямаше кой да засече топката там във вратата на лондончани.

Шест минути след това Сисоко игра с ръка в наказателното си поле и гостите поискаха дузпа, но реферът уби мераците им, след като обяви твърдо, че футболистът на бирмингамци е играл неумишлено с ръка.

Ролите обаче се размениха и лондончани отново понатиснаха противника си, но защитата на Вила се справяше добре с набезите на столичани.

В 38-ата минута Рамиреш бе на косъм от гола, след като засече топката в посока вратата, но в последния момент Кларк успя да избие някак си кълбото и да спаси отбора си, а до края на полувремето нямаше повече попадения.

Второто полувреме започна отлично за Вила и в 48-ата минута домакините прекъснаха дългата си суша без гол.

Гил центрира перфектно в наказателното поле и Окоре с глава от близка дистанция засече топката във вратата на лондончани.

Няколко минути след това удар на Рамиреш от дистанция бе блокиран от Делф, който предотврати опасността.

В 57-ата минута Вилян отправи нисък удар по земя около границата на наказателното поле, който премина покрай вратата.

Головите положения през следващите минути липсваха.

Лондончани все пак стигнаха до попадение в 66-ата минута, след като Иванович се разписа с прекрасен удар от наказателното поле.

Футболист на Вила не успя да изчисти топката и сърбинът със страховит удар прати топката в горния ъгъл.

В 72-ата минута Кларк се намеси решаващо след удар на Реми и предотврати още едно поадение, а до края на срещата головите положения бяха рядкост и резултатът остана непроменен.

АСТЪН ВИЛА - ЧЕЛСИ 1:2