УБА удари Челси с 3:0 и записа впечатляваща победа над новите шампиони във Висшата лига. Два гола за домакините заби Сайдо Бераиньо (9 и 47 - дузпа), един добави Крис Брънт (60).

УБА по категоричен начин надигра лондончани и сериозно им се подигра с този разгромен резултат.

Трябва обаче да се отбележи, че "сините" играха около един час в намален състав, след като Сеск Фабрегас по доста глупав и недостоен начин си изпроси червен картон.

Така УБА взе страхотна победа и остава в средата на класирането, докато при Челси явно празненствата са дошли в повече.

Домакините от УБА започнаха отлично мача и още в самото начало притиснаха гостите пред наказателното им поле. В 5-ата минута Калъм МакМанаман напредна през центъра и стреля, но топката мина до гредата.

Четири минути по-късно УБА вкара. Тогава Джолиън Лескът асистира на Сайдо Бераиньо и той с тупалка от дъгата на пеналта направи 1:0.

Отлично начало за домакините, които заслужно поведоха в резултата. Това попадение ядоса гостите и в следващите минути те сериозно натиснаха.

След четвърт час игра Неманя Матич стреля от ъгъла на наказателното поле, но в аут. Последваха груби влизания на футболисти и от двата отбора, като на няколко пъти играта бе временно спирана, за да се оказва медицинска помощ.

В 24-ата минута Крейг Доусън проби отдясно и стреля по диагонала, но топката профуча до гредата на гостите. Секунди по-късно и Челси изпусна страхотна възможност, след като Еден Азар не успя да преодолее Боаз Майхил.

В 29-ата минута лондончани останаха в намален състав, след като червен картон получи Сеск Фабрегас. Той си изпусна сериозно нервите и по неадекватен начин си изпроси изгонването.

Сеск удари с топка по главата Крис Брънт при спряна игра, като преди това и Диего Коста прояви чепатия си характер. Последваха силни минути за новите шампиони, които можеха да изравнят, но с пропуски се отличиха Лоик Реми и Филипе Луис.

В 40-ата минута обаче УБА можеше да забие втори гол. Тогава Крис Брънт се озова сам срещу Тибо Куртоа, но не успя да го преодолее. В края на полувремето и Челси изпусна чрез Лоик Реми.

Второто полувреме започна с нов гол за домакините, като точен от дузпа за УБА бе Сайдо Бераиньо, който направи 2:0. Малко по-късно Диего Коста се озова сам срещу Боаз Майхил, но правилно бе отсъдена засада.

В 56-ата минута Лоик Реми напредна през центъра и стреля от границата на пеналта, но топката мина над вратата. След час игра стана 3:0, като точен този път бе Крис Брънт със страхотна тупалка с левия крак.

След това попадение темпото на игра леко падна и действията се развиваха в средата на терена. В 73-ата минута Неманя Матич пропусна да намали, след което и Еден Азар не успя да намери мрежата на УБА.

До края на мача не се случи нищо интересно и така домакините си взеха трите точки и записаха категорична победа.

УБА - Челси 3:0

1:0 Сайдо Бераиньо (9)
2:0  Сайдо Бераиньо (47 - дузпа)
3:0 Крис Брънт (60)

УБА: Боаз Майхил, Крейг Доусън, Гарет Маколи, Джонас Олсон, Джолиън Лескът, Калъм МакМанаман, Дарън Флетчър, Клаудио Якоб, Джеймс Морисън, Крис Брънт, Сайдо Бераиньо

Челси: Тибо Куртоа, Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Джон Тери, Филипе Луис, Неманя Матич, Рубен Лофтус-Чийк, Еден Азар, Сеск Фабрегас, Лоик Реми, Диего Коста