В зрелищен сблъсък Челси победи европейския клубен шампион Барселона след изпълнение на дузпи в мач от турнира Интернешенъл чемпиънс къп.

В редовното време двата отбора направиха 2:2, като лондончани поведоха с гол на звездата си Еден Азар още в 10-ата минута, но каталунците направиха пълен обрат чрез Луис Суарес (52) и Сандро Рамирес (66). Възпитаниците на Жозе Моуриньо изравниха в 85-ата минута с попадение на централния защитник Гари Кейхил.

При ударите от бялата точка Челси не допусна нито една грешка, докато за Барса Халилович и Пике пропуснаха. Испанският първенец отново игра без двете си големи звезди Лионел Меси и Неймар, а в атака до Неймар започнаха Сандро и Мунир.

Срещата на стадион "Фед Екс" в Ландоувър, САЩ, започна с мощни атаки и към двете врати и в 10-ата минута Азар показа гения си. Белгийският национал мина през трима защитници като на парад и с изстрел в далечния ъгъл матира Тер Щеген за 1:0. В 26-ата минута страховито изпълнение на Оскар от фаул пък нацели гредата.

Барса отговори след половин час игра с опасни удари на Суарес и Сандро, но Тибо Куртоа демонстрира висока класа и ги отрази. Веднага след Диего Коща излезе очи в очи със стража на Барса, но направи непростим пропуск и прати топката покрай вратата.

След почивката каталунците бяха по-добрият отбор на терена и в 52-ата минута изравниха. Суарес се възползва от грешка на Аспиликуета, финтира двама бранители и копна топката във вратата за 1:1. Курт Зума се опита да изчисти от голлинията, но съдията прецени, че има гол и посочи центъра. Това вдъхнови иберийците и в 66-ата минута Сандро получи чудесен пас в наказателното поле, справи се със защитник и с прекрасен изстрел направи пълен обрат.

След това Барса имаше отлични шансове да удвои преднината си, но не се възползва. Челси обаче не се предаде и при едно центриране в наказателното поле в 85-ата минута защитата на Барса не се справи добре, резервният вратар Жорди Масип излезе неразчетено и позволи на Кейхил с глава да вкара за 2:2.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които Халилович нацели гредата, а шутът на Пике беше спасен от Куртоа. Футболистите на Челси пък бяха безгрешни и спечелиха с 4:2.

Челси – Барселона 2:2 (4:2 при дузпите)