Кристъл Палас постигна знаменита победа с 2:1 при гостуването си на Челси и задълбочи още повече проблемите при шампиона на Англия.
Това беше двубой №200 за Жозе Моуриньо начело на Сините във Висшата лига, но той завърши с разочарование.
Така Челси има само 4 точки в актива си от 4 мача и изостава на 8 от лидера Манчестър Сити. От двете си домакинства отборът спечели само точка.
В същото време Палас е на другия полюс с 9 точки от 3 победи от 4 срещи. Освен това хората на Алан Пардю спечелиха за 8-и път в 10 срещи, откакто специалистът пристигна в състава през зимата.
По отношение на съставите нямаше изненади. При наказанието на Джон Тери Кейхил и Зума действаха в центъра на отбраната на Челси. Педро направи домакински дебют. Палас стартира с Конър Уикъм и Бакари Сако в атака.
В първите минути Орлите започнаха добре и изпълниха няколко корнера, но без да стигнат до опасно положение пред Куртоа. След това домакините овладяха топката, но на свой ред не успяваха да изострят играта.
В 19-ата минута Педро получи добър шанс, след като остава свободен на границата на наказателното поле и стреля с левия крак към далечния ъгъл, но не съумя да намери целта. Последваха претинции за дузпа след задържане на Курт Зума от Уикъм, но реферът замълча.
Гостите бяха много добре подредени в 31-ата минута пропуснаха отличен шанс да вкарат. Заха се обърна добре на ъгъла на наказателното поле и подаде встрани към свободния Йоан Кабай, който бе на чиста позиция, но стреля неубедително и Тибо Куртоа успя да избие.
Малко преди паузата бе ред на Алекс Маккарти да запазва нулевото равенство. Вратарят на Палас първо се справи с диагонален удар на Диего Коста, след това се изправи и отби добавка на Фабрегас, а впоследствие Педро не успя да стреля и така паузата дойде при 0:0.
След почивката ситуацията не се промени и гостите продължиха да играят солидно, което в крайна сметка им донесе успех. В 65-ата минута влезлият от пейката Яник Боласи подаде добре отляво, Бакари Сако не успя да стреля в първия момент, но топката остана в краката му и футболистът от Мали я прати в мрежата, вкарвайки втория си гол за тима в също толкова срещи за Палас.
Моуриньо реагира и направи 3 смени, което донесе успех на отбора. В 79-ата минута Педро центрира отдясно и Радамел Фалкао засече отлично с глава, за да вкара първия си гол с екипа на Челси.
Само че радостта на домакините бе кратка. Играчите на Палас разиграха много добре секунди след това, Боласи подаде към далечната греда, където Сако върна към свободния Джоел Уорд и той с глава нямаше как да пропусне.
Отчаяните усилия на домакините до края не се увенчаха с успех, след като те нямаха и кой знае каква идея как да преодолеят отбраната на противника си, чийто мениджър Алан Пардю победи Жозе Моуриньо за втори път за по-малко от година.
Челси – Кристъл Палас 1:2
0:1 Сако 65
1:1 Фалкао 79
1:2 Уорд 81
Челси: Куртоа, Иванович, Зума, Кейхил, Аспиликуета (68 Кенеди), Матич (73 Лофтъс-Чийк), Фабрегас, Педро, Уилиан (66 Фалкао), Азар, Коста
Кристъл Палас: Маккарти, Уорд, Дан, Дилейни, Суаре, Маккартър, Кабай (82 Ледли), Заха (55 Боласи), Пънчън, Сако (84 Лий), Уикъм








Рецепта за чеснов сос - перфектен за месо и картофи
Защо 45% от новите автомобили се продават без резервна гума
Онколози разкриха коя храна избягват заради риска от рак
4 зодии привличат късмет и изобилие на 24 юли 2026 г.
6 зодии стават нова, по-добра своя версия до края на лятото
Принц Джордж вече е тийнейджър
5 плода срещу задържане на излишни течности
Оливия Родриго с ново гадже
Шофьор се опита да влезе в нарисуван тунел
Електрическият Cayenne поддържа темпото на най-големия самолет на света
Всички коли на Tesla получават Starlink
Русия започна да внася бензин... от Индия
Предаването Boec.bg по Bulgaria ON AIR от 1 август – с ново лице и още повече истории от света на бойните спортове
Бен Аскрен: Не знаех дали тялото ми ще издържи шест минути
Нови тежки обвинения срещу братята Тейт: Разсекретени документи разкриват твърдения за изнасилвания и насилие
Канело обяви датата на пенсионирането си
Растителна храна, риба и достатъчно метионин е диетата на дълголетието
Нарушена комуникация в червата може да стои зад хроничния запек
Психология за родители: Първата година – основи на доверието и сигурността
490 000 българи с диабет срещат трудности в лечението
Коментари
Напиши коментар12:52 | 31 авг 2015 г.
11:42 | 31 авг 2015 г.
02:00 | 30 авг 2015 г.
01:10 | 30 авг 2015 г.
22:05 | 29 авг 2015 г.
21:55 | 29 авг 2015 г.
21:32 | 29 авг 2015 г.
21:20 | 29 авг 2015 г.
21:09 | 29 авг 2015 г.
20:44 | 29 авг 2015 г.
Напиши коментар