Челси разби с 3:0 Кристър Палас на „Селхърст парк“ и записа страхотна победа във Висшата лига. Това бе и първи успех на Гуус Хидинк начело на "сините", след като замени Жозе Моуриньо.

Челси нямаше победа в последните си 7 мача като гост във Висшата лига, но както се казва, всяка серия си има край.

Домакините от Палас пък не познаваха вкуса на загубата в последните 6 кръга (3 победи, 3 ремита), но сега бяха тотално размазани.

Головете за гостите мушнаха Оскар (29), Вилиян (60) и Диего Коста (66). Като цяло Челси тотално доминира в мача, създаде дузина голови положения, опъна три пъти мрежата на Палас и в крайна сметка заслужено си взе победата.

Срещата започна предпазливо, като домакините стигнаха първи до положение, но Вилфред Заха стреля до гредата.

Отговорът на Челси бе удар на Еден Азар, но топката се отби от защитник на домакините. Постепенно "сините" взеха инициативата и натиснаха здраво Палас.

В 19-ата минута Педро се освободи по крилото и стреля по диагонала, но в аут. Малко по-късно Деймиън Дилейни от домакините не успя да вкара.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Диего Коста намери Оскар и той опъна мрежата на Палас за 0:1. До края на полувремето Челси контролираше играта и дори можеше да вкара втори гол, но Сезар Азпиликуета изпусна.

Втората част започна с шанс за гостите, но Курт Зума с глава стреля в аут. Отговорът на Палас бе опасно положение пред Вилфред Заха, но Тибо Куртоа показа класа и спаси.

След час игра Челси направи 2:0. Оскар намери отлично Вилиян и той без проблеми вкара. Само шест минути по-късно Диего Коста мушна трети гол и на практика реши мача.

Постепенно темпото на игра падна, като действията се развиваха основно в средата на терена. В 70-ата минута Педро стреля остро, но неточно.

До края не се случи нищо интересно и Челси с лекота си взе победата и трите точки.

Кристъл Палас - Челси 0:3

0:1 Оскар (29)
0:2 Вилиян (60)
0:3 Диего Коста (66)

Кристъл Палас: Уейн Хенеси, Джоел Уорд, Скот Дан, Деймиън Дилейни, Папе Суаре, Чунг Йонг Лий, Миле Йединак, Джеймс МакАртър, Вилфред Заха, Джейсън Пънчън, Фрейзър Кемпбъл

Челси: Тибо Куртоа, Бранислав Иванович, Курт Зума, Джон Тери, Сезар Азпиликуета, Сеск Фабрегас, Джон Оби Микел, Вилиян, Оскар, Еден Азар, Диего Коста