Челси и Евертън направиха спиращо дъха 3:3 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига, при това след ката головете паднаха през второто полувреме.

Първите 45 минути бяха разочароващи, но след това мачът се превърна в страхотно шоу. Гостите могат да съжаляват, че не спечелиха на „Стамфорд Бридж” за първи път от 1994-а година, а в края бяха ощетени и от съдията.

С малко късмет пък лондончани останаха без загуба при Гуус Хидинк, но загубиха Диего Коста поради контузия. Те имат 25 точки и остават 14-и, докато Евертън е 11-и с 29.

В състава на Челси интересното бе, че Оскар бе оставен на пейката, а вместо него стартира Неманя Матич явно в търсене на повече сигурност. Това бе единствената промяна от равенството с Уест Бромич. За гостите Брайън Овиедо стартира като десен защитник, а Аарън Ленън и Кевин Миралас също стартираха. Клевърли, Деулофеу и Коне останаха сред резервите.

В началото домакините установиха контрол върху събитията, но без да стигат до голови положения. Карамелите се бранеха спокойно и чакаха възможности да контраатакуват.

В 16-ата минута Уилиан накара Тим Хауърд да избива удара му по диагонала, а малко след това мърсисайдци пропуснаха добра възможност. Изстрел на Баркли бе блокиран, но топката се оказа удобна за Брайън Овиедо, който стреля от въздуха, но малко покрай целта.

Диего Коста бе добре охраняван от отбраната на Евертън и не бе кой знае какъв фактор за своя отбор. Опасните ситуации отново липсваха, а планът на гостите работеше. В 41-ата минута Миралас завъртя отлично топката, но Тибо Куртоа с върха на пръстите си успя да избие и така паузата логично дойде при 0:0.

След нея обаче всичко се промени и шоуто бе пълно. В 50-ата минута Джон Тери си отбеляза автогол, след като отклони една топка на Лейтън Бейнс. Малко след това Рос Баркли удари греда, а малко по-късно Мирасал удвои аванса на гостите след хубаво изпълнение и всичко за мърсисайдци изглеждаше наред.

В 64-ата минута обаче, Диего Коста се пребори с Джагиелка и Тим Хауърд и върна интригата, а само две минути след това Фабрегас изравни, като при изстрела му имаше сериозен рикошет.

Последва сериозно прекъсване на играта първо заради сериозна контузия на Брайън Овиедо. Малко след това и Диего Коста трябваше да напусне. В 90-ата минута „Стамфорд Бридж” бе шокиран, след като влезлият от пейката Фунес Мори засече подаване на Деулофеу и направи 2:3.

Изглеждаше, че Евертън ще постигне много ценна победа, преди в 98-ата минута Джон Тери да отклони едно подаване отблизо във вратата. Той бе в засада, но попадението бе зачетено и така този луд мач приключи наравно.

Челси – Евертън    3:3

0:1    Тери 50 автогол
0:2    Миралас 56
1:2    Коста 64
2:2    Фабрегас 66
2:3    Фунес Мори 90
3:3    Тери 98

Челси: Куртоа, Иванович, Зума, Тери, Аспиликуета, Матич (54 Оскар), Микел, Уилиан, Фабрегас, Педро (65 Кенеди), Коста (79 Реми)
Евертън: Хауърд, Овиедо (70 Фунес Мори), Стоунс, Джагиелка, Бейнс, Бешич, Бари, Баркли (80 Пиенаар), Ленън (79 Деулофеу), Миралас, Лукаку