Челси на Антонио Конте постигна късна съдийска победа с 2:1 над Уест Хям в мач от първия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Стамфорд бридж".

Двата лондонски клуба изиграха сравнително скучно първо полувреме, в което предимно изчакваха грешки на противника. Веднага след почивката обаче Челси натисна газта и спечели дузпа, реализирана от Еден Азар.

В средата на второто полувреме Диего Коста отново показа буйния си нрав, влизайки безумно в глезена на вратаря Адриан, но страхливият рефер Антъни Тейлър  си "глътна" свирката и остави футболния хулиган на терена.

"Чуковете" удариха лошо в 77-ата минута, в която Джеймс Колинс се възползва от лек смут в отбраната на съперника и вкара с диагонален изстрел. Минута преди края на редовното време помилваният Коста вкара победния гол за своите с късметлийски гол извън наказателното поле.

Двата тима започнаха доста предпазливо и още в самото начало "чуковете" демонстрираха желание за битка, влизайки смело във всяко единоборство. Бяха изминали десетина минути игра, когато защитникът на домакините Бранислав Иванович финтира противник в наказателното поле и отправи много точен удар в долния десен ъгъл, но Адриан спаси атрактивно с една ръка.

Малко по-късно Челси имаше претенции за дузпа заради контакт между Рийд и Оскар в наказателното поле след пробив на бразилеца, но реферът правилно даде знак играта да продължи. Последваха нови скучни минути, в които преобладаваха физическите сблъсъци, загубата на топката от двата отбора и липсата на ясни идеи в офанзивен план и в двете полета.

В средата на първото полувреме лидерът на "сините" Джон Тери предотврати опасност с много адекватна намеса в близост до централната линия, спирайки опасна атака на противника.

Половин час след началния съдийски сигнал Еден Азар получи кълбото на левия фланг, навлезе към центъра и след като премина покрай двама бранители, шутира фалцово, но покрай десния страничен стълб. Последва мощен, но доста неточен снаряд на Диего Коста, а в добавеното време на първата част Адриан спаси удар на Вилиан от статично положение.

Още в първите секунди на втората част Челси натисна и първо удар на Коста бе спасен, а след това Антонио спъна Аспиликуета и реферът посочи бялата точка. Еден Азар застана зад топката и я прати малко под напречната греда, откривайки резултата.

Домакините започнаха да налагат по-високо темпо и притискаха своя опонент, който беше принуден да се отбранява. В средата на второто полувреме Вилиан отправи много хубав диагонален изстрел, но Адриан спаси своите.

Малко след това реферът Антъни Тейлър се уплаши и направи подарък на Челси, защото остави на терена Диего Коста, който влезе брутално в глезена на Адриан.  Нападателят вече имаше жълт картон, а съдията учудващо не му показа втори такъв.

Diego Costa Horror Faul vs Adrian Goalkeeper... by fantasticfootball

Четвърт час преди края на редовното време Уест Хям стигна до изравняване на резултата, макар да не показваше нищо съществено след паузата. Джеймс Колинс се оказа най-находчив след разбъркване в наказателното поле на домакините и препарира Куртоа с прецизен удар в десния ъгъл.

Точно когато изглеждаше, че Челси няма как да стигне до победата, Коста "взриви" стадиона с много точно и късметлийско изпълнение. Той пробва далечен удар по земя извън наказателното поле и топката влезе в долния ляв ъгъл!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/pniPGm99bx4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Челси - Уест Хям 2:1

1:0 Еден Азар - 47', дузпа

1:1 Джеймс Колинс - 77'

2:1 Диего Коста - 89'

Челси: Куртоа, Кейхил, Тери, Иванович, Аспиликуета, Канте, Матич, Вилиан (Педро - 80'), Оскар (Батшуай - 85'), Азар (Моузес - 85'), Коста

Уест Хям: Адриан, Рийд, Колинс, Антонио (Байръм - 52'), Масуаку, Куяте, Нордтвайт (Пайе - 67'), Нобъл, Аю (Тьоре - 34'), Валенсия, Керъл