Ливърпул постигна победа с 2:1 при гостуването си на Челси на ''Стамфорд Бридж'' в среща от 5-ия кръг на Висшата лига.

Така Юрген Клоп победи Антонио Конте и му нанесе първо поражение в официалнa среща, откакто пое ''сините'' от Лондон.

Подобен развой на мача не бе никак неочакван.

В този мач Давид Луис дебютира отново за ''сините'', след като отборът плати близо 30 милиона паунда, за да си го върне от ПСЖ.

Ловрен откри за гостите в 17-ата минута, а в 36-ата Хендерсън вкара фамозен гол и удвои техния аванс.

Диего Коста се разписа в 61-ата минута и върна интригата, но до повече попадения не се стигна.

След успеха си Ливърпул събра 10 точки и се изравни с Челси и Евертън, които преди този мач заемаха 2-ото и 3-ото място.

Срещата бе на път да започне с леко абсурден гол за гостите. Стъридж отправи коварен удар, а Куртоа изпусна топката и бе на път да си вкара автогол, но се коригира в последния момент.

През следващите минути двата тима се надиграваха тактическо и нямаше опасности пред двете врати.

В 13-ата минута Стъридж опита удар, но Кейхил блокира топката. Последва и удар на Хендерсън, но изпълнението му не се получи.

Четири минути след това ''червените'' поведоха след попадение на Деян Ловрен.

След прекрасно центриране в наказателното поле на Челси Ловрен излезе от втора позиция и от близка дистанция прати топката в далечния ъгъл.

Коутиньо пък отправи прекрасното центриране, а отбраната на ''сините'' бе много лошо подредена и на практика трима играчи на гостите бяха непокрити.

В 26-ата минута Матич отправи удар от трудна позиция, но топката веднага бе блокирана.

Малко след това се получи меле в наказателното поле на гостите, а Миньоле бе неубедителен. В крайна сметка топката бе изчистена.

В 36-ата минута гостите удвоиха аванса си след изумителен гол на Хендерсън.

Той отправи фамозен удар от сериозна дистанция и прати топката в сглобката.

До почивката Коста имаше една добра възможност да направи нещо интересно, но Ловрен му изби топката от краката.

Второто полувреме започна с добро темпо, но през първите от него нямаше кой знае колко интересни положения пред двете врати.

В 56-ата минута Азар понечи да отправи удар от наказателното поле, но топката бе отклонена от Мане.

Минута след това Иванович падна в наказателното поле, но решението на Мартин Аткинсън бе удар от вратата.

В 61-ата минута Диего Коста върна един гол. Матич намери испанския национал непокрит в малкото наказателно поле и стрелецът не сбърка от близка дистанция.

Четири минути след това голмайсторът на Челси бе на косъм да изравни, но ударът му от точката на дузпата попадна право в тялото на Миньоле.

В 80-ата минута Куртоа запази Челси в мача след като по фантастичен начин отрази удар с глава на Ориги от близка дистанция.

Към края на редовното време Фабрегас отправи доста слаб удар от фаул на идеална позиция за директна стрелба и топката рикошира в стената.

ЧЕЛСИ - ЛИВЪРПУЛ 1:2