Челси успя да запише на сметката си седма поредна победа във Висшата лига, след като надви Тотнъм с 2:1 на своя "Стамфорд Бридж" в лондонското дерби на кръга.

Двата тима се срещнаха в двубой от 13-ия кръг на английския елит в който отборът на Антонио Конте демонстрира прекрасен характер благодарение на което стигна и до обрата.

Ериксен даде ранен аванс на гостите в 11-ата минута, но Педро изравни в самия край на полувремето, а в 51-ата минута Моузес направи обрата пълен и донесе успеха на тима си.

Така "сините" продължават да нямат домакинска загуба от своя съперник на елитно ниво от 26 години насам.

След този мач Челси е лидер с 31 точки, а Тотнъм е 5-и с актив от 24 точки, a Toтнъм вече не е непобеден през този сезон и инкасира първото си поражение.

Срещата започна с доста добро темпо и още в 5-ата минута гостуващият тим стигна до попадение чрез Кейн, който вкара топката от близка дистанция. За съжаление на Спърс обаче страничният рефер вдигна флага за засадад каквато наистина имаше и голът бе отменен.

Две минути след това Дайър опита късмета си от пряк свободен удар, но топката профуча над напречната греда и излезе в аут.

В 11-ата минута все пак Спърс поведе в резултата след попадение на Ериксен. Датчанинът бе намерен от Деле Али и след това с превъзходен удар малко преди границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Куртоа.

През следващите минути определено Челси не бе на себе си и си личеше, че гостите се представт по-добре от началото на мача.

В 20-ата минута Уаняма пробва късмета си след удар от дистанция, който прелетя над напречната греда.

Десетина минути след това се наложи Куртоа да спасява топката след удар на Уокър и да я избива в корнер.

В 33-ата минута Коста стреля от много малък ъгъл, но Лорис успя да спаси вратата си и без проблеми да улови топката.

Пет минути преди почивката Спърс организира много добра контраатака, която завърши с неточен удар на Ериксен от дистанция.

В самия край на полувремето обаче Челси изравни резултата след прекрасно попадение на Педро, който от дистанация с фантастичен удар успя да прати топката в сглобката и не остави шансове на противниковия вратар.

Второто полувреме започна с много силен удар на Канте от дистанция, който обаче попадна право в ръцете на вратаря.

В 51-ата минута обратът стана факт. Диего Коста навлезе в наказателното поле и намери малко преди малкото наказателно поле абсолютно непокрития Моузес, който прати топката към далечния ъгъл. Вертонген отклони кълбото, но попадението бе записано на крилото, тъй като ударът му бе в очертанията на вратата.

Четири минути след това Алонсо можеше да убие всякаква интрига в мача, но Алонсо направи непростим пропуск от 10-ина метра и прати топката високо над вратата.

През следващите минути домакините натиснаха здраво противника си и му наложиха здрава преса.

В 64-ата минута Ериксен стреля от близка дистанция, но Куртоа успя да се справи и да улови топката без проблем.

Темпото на игра през следващите минути поспадна и головите положения пред двете врати липсваха. До самия край липсваха каквито и да е чисти положения и резултатът остана непроменен.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 2:1
0:1 Ериксен 11