Челси записа много важна победа по пътя към титлата в Англия, след като разгроми с 4:2 над Саутхямптън у дома в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. С успеха лондончани събраха 78 точки и вече имат 7 т. аванс пред преследвача си Тотнъм, който утре гостува на Кристъл Палас. "Светците" пък остават на 9-та позиция с 40 т.

Срещата през първото полувреме беше много интересна и домакините поведоха още в 5-ата минута чрез звездата си Еден Азар. 20 минути по-късно обаче "светците" израниха чрез Ориол Ромеу, а в продължението на първата част Гари Кейхил с глава отново даде аванс на лондончани.

10 минути след почивката Диего Коста се разписа за 3:1 със своя гол №50 във Висшата лига и внесе сериозно успокоение в редиците на Челси. До края испанският национал отново беше точен, а в продължението Райън Бъртранд направи загубата на гостите по-почетна. В заключителните минути на терена се появи легендата Джон Тери и целият стадион стана на крака, за да го аплодира.

Мачът на "Стамфорд Бридж" започна на много високо темпо и домакините поведоха още в 5-ата минута. Тогава Коста беше изведен зад защитата на "светците", хитро върна назад към Азар, който с безпощаден изстрел от движение прояви огромната си класа и откри резултата – 1:0! В следващите минути "сините" продължиха да диктуват събитията на терена и Коста всячески тормозеше защитата на Саутхямптън.

Гостите погледнаха по-смело в предни позиции след четвърт час игра и стигнаха до няколко остри влизания към наказателното поле на Челси, които обаче не завършиха с удари към Куртоа. Малко след това Саутхямптън допусна сериозна грешка при изнасянето на топката, лондончани организираха светкавична контра, при която Коста намери Азар, но неговият шут от движение не се получи и излезе в аут.

В средата на полувремето Дейвис засече мощно от воле, но кълбото профуча покрай целта. Секунди по-късно обаче Саутхямптън възстанови равенството. След изпълнение на корнер, топката стигна до далечната греда, където Габиадини стреля, Куртоа изби, но за Ромеу успоредно от голлинията не беше проблем да я бутне във вратата за 1:1!

Челси веднага се втурна в предни позиции, но не стигаше до опасно положение пред Фостър. Същевременно "светците" разчитаха на бързи контри, най-вече чрез Буфал, който беше сред най-активните на терена. В 35-ата минута се получи страхотно разбъркване в пеналтерията на "червено-белите", което завърши с падане на Коста, но претенциите му за дузпа не бяха уважени. После играещият своя мач №150 за Челси Матич шутира отдалеч, но без успех.

5 минути преди края на полувремето Канте извърши нарушение на много опасна позиция. Зад топката застана Уорд-Праус, чийто изстрел срещна стената и излезе в корнер. След неговото изпълнение се получи неразбирателство в защитата на домакините, но мерникът на Буфал изневери в най-важния момент.

Челси организира светкавична контра, при която Азар навлезе в наказателното поле и се опита да намери Коста, но футболист на гостите изби с решаващо докосване. Кълбото обаче попадна в Моузес, но неговият удар беше блокиран. В продължението на първата част "сините" отново поведоха чрез великолепно изпълнение на Кейхил. Канте центрира в наказателното поле, Алонсо продължи към защитника, който засече мощно с глава и не остави шансове за Фостър – 2:1!

Малко след почивката Коста направи 3:1 за Челси! Азар и Фабрегас разиграха чудесно на десния фланг, след което испанецът с фамозно центриране намери тарана във вратарското поле, той надскочи Бъртранд и с глава реализира своя гол №50 във Висшата лига. След час игра Алонсо можеше окончателно да убие интригата, но Фостър улови далечния му шут.

В 69-ата минута гостите можеха да се върнат в мача. Уорд-Праус центрира от корнер, Йошида продължи към Габиадини, който от малък ъгъл не уцели вратата. 10 минути преди края Канте стреля опасно, но Фостър с великолепна намеса изби.

До края на мач Коста направи 4:2 след последователни двойни подавания с Азар и Педро, а в продължението Бъртранд също записа името си сред голмайсторите.

Челси – Саутхямптън 4:2

Голмайстори: 1:0 Азар (5), 1:1 Ромеу (24), 2:1 Кейхил (45+1), 3:1 Коста (54, 89), 4:2 Бъртранд (90+3)

Челси: Куртоа, Кейхил, Луис, Аспиликуета, Алонсо, Моузес (86-Тери), Матич, Канте, Фабрегас (77-Педро), Азар (90-Вилиан), Коста
Мениджър: Антонио Конте

Саутхямптън: Фостър, Седрик, Стивънс, Йошида, Бъртранд, Дейвис, Ромеу, Буфал (67-Редмънд), Тадич, Уорд-Праус (82-Лонг), Габиадини (87-Родригес)
Мениджър: Клод Пюел

Лондон, ст.: "Стамфорд Бридж"
Съдия: Лий Мейсън
Жълти картони: Канте, Фабрегас (Челси); Ромеу, Тадич (Саутхямптън)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/gJ3xTu5saAU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>