Челси размаза Арсенал с класическото 3:0 в контролна среща, която се игра в Китай.

Така на практика "сините" показаха, че имат предимство преди срещата между двата тима за "Къмюнити Шийлд", която е след само две седмици.

Вилиан вкара едно от попаденията за "сините", в 40-ата минута, а два гола реализира белгийският нападател Миши Батшуай, който се разписа в 42-ата и 49-ата минута на срещата.

На практика само в рамките на 9 минути момчетата на Антонио Конте успяха да се справят с противника си.

Отборът на Челси имаше тотален контрол над случващото се на терена през първото полувреме на срещата.

Вилиан имаше отличен шанс да открие резултата, но не успя да се възползва от идеална ситуация в която бе излязъл сам срещу Оспина и пропусна супер положение за гол.

Попадение на Батшуай пък бе отменено заради засада, а освен това "сините" създадоха много опасни атаки пред вратата на противника преди да дойде 40-ата минута и да открият чрез Вилиан.

Той отправи страхотен удар около дъгата на наказателното поле и така направи противниковия вратар напълно безпомощен.

Две минути след това Батшуай с удар от близо удвои аванса на "сините" и предреши крайния изход на срещата.

Само четири минути след почивката отново белгиецът бе точен след втория си гол в мача.

Нападателят наниза попадението с много хубав удар от дъгата.

До самия край на мача Арсенал опита всичко да вкара поне един почетен гол, но така и не успя.

АРСЕНАЛ - ЧЕЛСИ 0:3
0:1 Вилиан (40)
0:2 Батшуай (42)
0:3 Батшуай (49)

АРСЕНАЛ: Оспина (75 - Мартинес), Мертезакер (46 - Елнени), Начо (46 - Кошчелни), Брамал (46 - Уелбек), Йозил (76 - Мален), Рамзи (69 - Уилък), Джака (46 - Коклен), Оксейд-Чембърлейн (69 - Нелсън), Мейтлънд-Аделайд (46 - Колашинац), Лаказет (46 - Жиру), Иуоби

ЧЕЛСИ: Куртоа (46 - Кабайеро), Кейхил (77 - Кларк-Салтър), Луис (77 - Кристенсен), Аспиликуета (77 - Скот), Алонсо (69 - Кенеди), Фабрегас (77 - Калаш), Вилиан (69 - Бекър), Моузес (69 - Томъри), Педро (29 - Бога), Канте (77 - Пашалич), Батшуай (69 - Реми)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/21OcSbDuLJM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>