Челси успя да спечели визитата си на Лестър с 2:1 насред "Кинг Пауър Стейдиъм" в среща от 4-ия кръг на Висшата лига.

Лондончани като цяло диктуваха събитията на терена и отборът показа добра ефективност пред гола.

Мората успя да открие резултата в 41-ата минута, а точно пет минути след почивката Канте наказа бившия си тим.

За домакините точен бе Варди от дузпа в 62-ата минута.

След успеха си "сините" от английската столица имат в актива си 9 спечелени точки и отборът е в серия от 3 поредни победи във Висшата лига.

Гостите от Лондон започнаха по-активно срещата в първите няколко минути и диктуваха събитията на терена.

Като цяло в началото на мача нямаше чисти голови положения пред двете врати, а "сините" от Лондон, които в този мач играха с бели екипи, създадоха няколко доста добри атаки.

В 18-ата минута Марез получи прекрасен пас с пета от Слимани на границата на наказателното поле и можеше да стреля, но се засуети твърде много и топката му бе отнета.

Минути след това Луис отправи удар от фаул, който обаче бе уловен без особени проблеми от Шмайхел.

В 25-ата минута Варди се озова на много добра позиция за директна стрелба и пробва мерника си, но ударът премина покрай вратата.

В 34-ата минута Канте видя Мората в наказателното поле и испанецът пробва удар, но топката се отби в тялото на Морган.

Малко след това отново Морган се намеси след удар на испанеца, който отново бе от отлична позиция.

В 40-ата минута след страхотна контраатака на Лестър, Слимани получи топката сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен чудесно от Куртоа.

Минута след това Мората откри за гостите. Аспиликуета го намери с прекрасно центриране пред малкото наказателно поле и нападателят с глава матира Шмайхел.

До почивката стражът на домакините Шмайхел отрази силен удар на Моузес.

Пет минути след почивката Канте удвои аванса на лондончани, след като отправи удар по земя от 30 метра. Шмайхел в случая можеше да се намеси и да улови, но закъсня с реакцията си.

В 61-ата минута при опита си да изчисти една топка, Куртоа фаулира Варди. В крайна сметка реферът отсъди дузпа за домакините, като в крайна сметка нападателят на домакините успя да реализира.

Броени минути след това реферът подмина чиста дузпа за гостите, след като Грей фаулира Моузес в наказателното поле и в крайна сметка играта продължи. Алонсо получи шанс да стреля от 25 метра и топката премина над вратата.

В 80-ата минута Дзапакоста можеше да вкара дебютното си попадение за тима, но ударът му мина буквално на сантиметри покрай страничната греда.

До самия край гостите имаха две чисти ситуации за гол, а домакините - един, но не ги реализираха и резултатът се запази.

ЛЕСТЪР - ЧЕЛСИ 1:2