Челси и Арсенал врътнаха реми 0:0 на "Стамфорд Бридж" в среща от 5-ия кръг на Висшата лига.

Домакините бяха в ролята на изявен фаворит за успеха в този мач, но "артилеристите" се справиха доста добре.

Изненадващо бе, че големите звезди на двата тима - Еден Азар и Алексис Санчес, останаха първоначално на пейката.

Това е трети пореден официален мач в който Челси не познава вкуса на успеха срещу своя градски противник, след като лондончани се изложиха срещу своя опонент и във финала за ФА Къп и за Къмюнити Шийлд.

"Сините" завършиха мача с човек по-малко, след като малко преди края Луис бе изгонен след директен червен картон.

Още в 5-ата минута Челси можеше да отбележи, но подаването на Фабрегас към близката греда бе избито от Уелбек и в крайна сметка топката не стигна до Мората.

Темпото през следващите минути продължи да бъде високо, но в крайна сметка нямаше чисти ситуации пред двете врати.

В 15-ата минута Уелбек бе намерен на границата на вратарското поле след центриране на Бейерин, но ударът му бе разочароващ и дори не успя да нацели вратата.

Две минути след това Лаказет можеше също да вкара, но ударът му от малкото наказателно поле бе уловен от Куртоа.

В 20-ата минута Джака отправи хубав удар от дистанция, но стражът на домакините изби топката.

Три минути след това Педро бе изведен абсолютно сам срещу вратаря, но би право в тялото му.

В 31-ата минута Джака отправи страхотен удар от дистанция, който премина на сантиметри встрани вратата.

Десет минути сед това Арсенал нацели гредата. Рамзи стреля от няколко метра и топката рикошира в страничната греда, а след това дойде на краката на Лаказет, който не успя да я довкара.

До почивката така и не паднаха голове.

Две минути след подновявнето на играта се стигна до удар на Фабргас, който обаче бе лесно спасен от Чех.

През следващите минути отново имаше добри атаки, но в крайна сметка не се стигаше до нито едно чисто положение.

В 62-ата минута Колашинац бе изведен в наказателното поле, но си скъси прекалено много ъгъла и не успя да отправи удар.

В 75-ата минута Мустафи реализира, но попадението му бе отменено заради чиста засада.

Пет минути след това Сеск отправи силен удар от дистанция, който премина встрани вратата.

В 87-ата минута Луис получи директен червен картон заради много грубо нарушение срещу Колашинац, а до края нямаше голове.

ЧЕЛСИ - АРСЕНАЛ 0:0

ЧЕЛСИ: Куртоа, Кейхил, Луис, Аспиликуета, Алонсо, Фабрегас, Вилян (70 - Азар), Моузес, Педро (46 - Бакайоко), Канте, Мората

АРСЕНАЛ: Чех, Монреал, Кошчелни, Мустафи, Колашинац, Бейерин, Рамзи, Джака, Уелбек (74 - Жиру), Лаказет (65 - Алексис), Иуоби (80 - Елнени)