Челси не допусна изненада и спечели спокойно гостуването си на Хъдърсфийлд с 3:1 в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Така Сините се върнаха на победния път след разочароващото поражение от Уест Хям в събота.

Шампионите показаха отлична ефективност до почивката, когато вкараха на два пъти и това на практика им гарантира триумфа срещу новака, който определено се представи доста слабо и не оказа никаква съпротива.

Трите точки ще поуспокоят обстановката около Антонио Конте, чийто тим остава твърдо в четворката с 35 точки. Териерите пък имат 18 и не са чак толкова далеч от опасната зона.

За Челси очаквано Еден Азар водеше  атаката в отсъствието на Алваро Мората, а шампионите установиха контрол върху двубоя още от началото.

Азар за малко да се измъкне в една ситуация зад защитата, а след това Педро отбеляза, но попадението правилно бе отменено поради засада.

Като цяло добрите положения за лондончани липсваха преди да се стигне до 23-ата минута, когато Азар подаде на Уилиан, а той намери Бакайоко пред вратата. С първото си докосване халфът се измъкна, след което не остави шансове на Льосл.

Попадението успокои гостите, които продължиха да действат спокойно и малко преди почивката отново вкараха, използвайки втората си чиста ситуация. Алонсо получи пространство отляво и центрира, Льове увисна и на далечната греда Уилиан засече спокойно и с глава направи 2:0.

Почти веднага след това Педро пропусна да реализира за трети път, изведен отлично от Азар, но в 50-ата минута испанецът се реваншира с хубав удар. Асистенцията пак бе на Уилиан и всичко бе ясно.

В 62-ата минута Куртоа все пак трябваше да прави спасяване срещу Том Инс, а няколко минути след това Педро пропусна да вкара отново, стреляйки неточно. До края Конте даде дебют във Висшата лига и на младока Нейтън Ампаду, който в добавеното време едва не си вкара автогол, но Куртоа спаси.

Домакините обаче все пак стигнаха до гол малко след това, когато резервата Депоатр се разписа с глава, но това бе малка утеха за домакините.

Хъдърсфийлд – Челси 1:3

0:1 Бакайоко 23