Черно море игра смело, но загуби с 0:3 от Литекс в среща от 16-ия кръг на родната "А" група, която се състоя на стадион "Тича" във Варна.

"Моряците" бяха по-активни през първото полувреме, но малко преди да измине половин час игра Джордан откри резултата след центриране на Попов.

Десетина минути след почивката Черно море остана с човек по-малко заради червения картон на Сашо Александров. В 73-тата минута резервата Десподов нацели гредата, секунди след появата си на игрището.

В последната минута на редовното време Асприля сложи край на спора след хубава солова акция, а в добавеното време се разписа и Десподов.

Литекс събра 25 точки и се изкачи на четвърта позиция, докато Черно море е осми с 21 пункта на сметката си.

Домакините можеха да поведат още в началото на срещата, когато Тодор Паланков бе изведен на добра позиция, но шутът му мина покрай вратата. Малко след това Манолов засече центриране отдясно, но Баривиейра изби. При добавката Паланков би над целта.

Черно море бе по-активният отбор и играта се водеше предимно в половината на ловчанлии. Едва в 19-тата минута Литекс сътвори първата си добра акция. Асприля получи на центъра, надбяга Венков и стигна до наказателното поле, но там беше затворен от двама бранители и загуби притежанието на кълбото.

Варненци отвърнаха с удар на Бургхард от дистанция, а след получилия се рикошет топката мина покрай вратата на гостуващия тим. На отсрещната врата пък Стенио спря топката с ръка, но главният рефер даде знак играта да продължи.

Малко преди да измине половин час игра Литекс изненадващо поведе. Страхил Попов центрира отдясно към наказателното поле, където Уилмар Джордан изпревари бранител и макар да не засече по най-добрия начин, все пак прати кълбото в мрежата.

"Моряците" бяха близо до светкавичен отговор: Коконов центрира към Манолов, който засече, но Божиков се хвърли самопожертвователно и парира. Домакините имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от арбитъра.

Близо пет минути преди почивката Паланков се провря на добра позиция в наказателното поле и намери начин да бие с левия крак, но стражът на "оранжевите" спаси.

След подновяването на играта Котев отправи параболичен удар с глава, но пред голлинията Божиков успя да изчисти.

В 55-тата минута Сашо Александров удари с лакът Асприля и реферът показа директен червен картон на футболиста на Черно море. Манолов засече с глава при следващата добра акция на домакините, но не намери целта.

Бе изминал един час игра, когато Джардан намери Асприля в наказателното поле и последният дори имаше време да си избере ъгъл, но шутира право в тялото на Пиргов, който спаси. Малко след това Асприля би покрай вратата.

Двайсетина минути преди края на редовното време Курьор майсторски прехвърли излезлия напред страж на гостите, но не успя да насочи кълбото в очертанията на вратата.

В 73-тата минута влезлият само няколко секунди преди това като резерва Кирил Десподов се позиционира по най-добрия начин, овладя топката в наказателното поле и нацели левия страничен стълб!

Пет минути преди края на мача Черно море натисна и беше много близо до изравнителен гол. Стенио получи топката след изпълнение на корнер и заложи на топовен снаряд от дистанция, но изстрелът му профуча покрай десния страничен стълб.

В 90-тата минута Литекс контраатакува и от своята половина Данило Асприля осъществи страхотен пробив, завършвайки сам с триково изпълнение на празна врата, след като финтира и Пиргов.

В добавеното време на срещата Кирил Десподов получи подаване в половината на противника, завъртя се и след като надбяга защитник, матира Пиргов с плътен фалцов удар.

Черно море - Литекс  0:3

0:1  Уилмар Джордан - 29'

0:2  Данило Асприля - 90'

0:3  Кирил Десподов - 92'

Червен картон:  Александров (Черно море) - 55'

Черно море: Пиргов, Венков, Котев, Сашо Александров, Клок, Паланков (Расим - 63') {Станчев - 78'}, Стенио, Бургхард, Райков (Курьор - 52'), Коконов, Манолов

Литекс:  Баривиейра, Недялков, Божиков, Гълъбов, Миланов, Менди, Попов, Бумал (Цветков - 46'), Малинов (Руменов - 84'), Асприля, Джордан (Десподов - 73')