Черно море се класира на финала за Купата на България, след като постигна нова победа над Локомотив (Пловдив).

Този път „моряците” се наложиха с 3:2 на стадиона в парк „Лаута” и с общ резултат 8:3 стигнаха до решаващия мач за трофея.

Съперник там ще бъде победителят от двойката между Левски и Лудогорец. Двата отбора се изправят един срещу друг утре в София от 18:45 часа и срещата можете да проследите на живо в Gol.bg. Първият мач в Разград завърши 0:0.

В днешния мач варненци убиха и малкото останала интрига още в 4-ата минута, когато Симеон Райков центрира от корнер и Димо Атанасов с глава откри резултата.

В 39-ата минута Спас Делев изравни след отлично изпълнение на фаул, а в 67-ата минута той центрира в наказателното поле на Черно море, където Кулибали заби топката неспасяемо в собствената си врата – 2:1 за Локомотив.

Пловдивчани се надяваха, че ще стигнат до почетен успех, но не на това мнение беше Курьор.

Той изравни в 89-ата минута след комбинация с Вилиан Бижев, а 60 секунди по-късно след идентична атака Курьор оформи крайното 3:2 за Черно море.

Локомотив (Пд) – Черно море 2:3

0:1 Атанасов (4)
1:1 Делев (39)
2:1 Кулибали (67-авт.)
3:2 Курьор (89, 90)

Локомотив: Александър Витанов, Христо Стамов, Александър Горанов (85-Бирсент Карагерен), Мартин Сечков, Здравко Илиев (46-Айкут Янъков), Мехди Бурабия, Георги Вълчев, Александър Якимов, Дани Кики, Емерик де Врийзе (69-Шабан Османов), Спас Делев

Черно море: Илия Николов, Мамату Кулибали, Кирил Котев, Живко Атанасов, Михаил Венков, Стенио дос Сантос, Марчин Бургхард (78-Даниел Георгиев), Матиас Курьор, Марк Клок (66-Тодор Паланков), Симеон Райков (60-Бакари), Вилиян Бижев