Черно море победи с 2:0 Марек в първи мач от кръга в „А” група.

По този начин варненци се изравниха с Левски на 6-то място в шампионата, но „сините” с мач по-малко. Дупниначи пък почти сигурно ще изпаднат от елита, тъй като са на шест точки от спасителната зона.

Първият гол на стадион „Бончук” падна в 27-ата минута, а негов автор беше Иван Коконов. Тогава Живко Петков отклони топката с глава към Коконов, който беше набрал скорост, надбяга Кавдански и с мощен шут с левия крак откри резултата.

След това Черно море направи куп пропуски пред противниковата врата и за малко те да се окажат фатални в 77-ата минута, когато Илиян Гаров нацели гредата.

Крайното 2:0 оформи Вилиан Бижев две минути преди края. При бърза контраатака Курьор намери нападателя, който с диагонален шут се разписа.