Пирин и Черно море врътнаха реми 1:1 в мач от първия кръг на "А" група, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Домакините могат много да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като инкасираха изравнителен гол в самия край.

С оглед на факта, че на "Моряците" им предстои изключително важен мач в Европа срещу Динамо Минск преди срещата днес букмейкърите бяха дали предимство на новака.

В крайна сметка "Орлетата" стигнаха до попадение първи с гол на Мартин Тошев в 55-ата минута.

Бившият играч на ЦСКА се възползва от една избита от Китанов топка и я довкара във вратата на гостите от близка дистанция.

Освен това така той се реабилитира и за пропуска през първото полувреме, когато нацели гредата.

Само пет минути след гола си Пирин можеше да убие тотално интригата, но Карапетров пропиля уникален шанс сам срещу вратаря, а пък варненци нацелиха напречната греда чрез Курьор в 65-ата минута.

В последните секунди на продължението Курьор изравни резултата и така донесе точката на гостите. Той се измъкна зад защитата и с удар от движение засече топката във вратата след перфектно центриране на Бурабия.

ПИРИН - ЧЕРНО МОРЕ 1:1