Динамо Минск победи с 4:0 Черно море в среща-реванш от 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа и така варненци отпаднаха от надпреварата с общ резултат 1:5 от двата мача.

Головете за Динамо забиха Владимир Коритко (41-ата минута), Ненад Адамович (58) и на два пъти се разписа Фатош Бечирай (86 и 92).

Варненци играха цяло второ полувреме с играч по-малко, тъй като преди почивката втори жълт и респективно червен картон получи Тодор Паланков.

Като цяло домакините контролираха срещата, вкараха си положенията и заслужено продължават напред в турнира, докато Черно море отпада от Лига Европа.

Срещата започна с положение за Динамо. В 4-ата минута Роман Бегунов стреля от десетина метра, но за щастие в гредата на Черно море. Малко по-късно Расадкин излезе сам срещу Чанович, но стражът успя да спаси.

Последва положение за Черно море. В 21-ата минута Симеон Райков шутира остро от границата на наказателното поле, но Гутор без проблеми спаси.

След половин час игра двата отбора едва не се хванаха за гушите, но всичко свърши с жълти картони за Бечирай и Бижев.

В 37-ата минута Симеон Райков стреля силно от пряк свободен удар, но Гутор спаси. Четири минути по-късно Коритко изпълни отлично пряк свободен удар и опъна мрежата на варненци за 1:0.

В края на полувремето пък "моряците" останаха в намален състав, след като втори жълт и респективно червен картон получи Тодор Паланков.

Второто полувреме започна с положение за Черно море, но Курьор изпусна да вкара, след като остана сам срещу Гутор. Постепенно домакините взеха инициативата и в 58-ата минута вкараха втори гол след страховита тупалка на Адамович.

След това опадение темпото на игра падна и действията се развиваха основно в средата на терена, без каквито и да било голови положения.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Фатош Бечирай бе изведен срещу Чанович и без проблеми вкара за 3:0. В продължението на мача се стигна до нов гол за Динамо, като негов автор бе отново Бечерай.

Динамо Минск - Черно море 4:0

1:0 Владимир Коритко (41-ата минута)

2:0 Ненад Адамович (58)

3:0 Фатош Бечирай (86)

4:0 Фатош Бечерай (92)

Динамо Минск: Александър Гутор, Максим Витус, Мохамед Ел Мунир, Сергей Политевич, Умару Бангура, Роман Бегунов, Никита Корзун, Владзимир Коритко, Ненад Адамович, Глеб Расадкин, Фатош Бечирай.

Черно море: Александър Чанович, Михаил Венков, Стефан Станчев, Мамуту Кулибали, Тодор Паланков, Марчин Бургхард, Марк Клок, Мехди Бурабия, Симеон Райков, Матиа Курьор, Вилиян Бижев.

Динамо Минск – Черно море, среща-реванш от 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа, Минск, , начало: 18:00 часа наше време.