Черно море победи Славия с 1:0 като гост в среща от третия кръг на "А" група и нанесе първа загуба на "белите" през новото първенство.

На срещата на стадиона в кв. "Овча купел" бяха показани осем жълти и един червен картон. Единственото попадение в мача заби Вилиян Бижев в 17-ата минута.

В самото начало на срещата пък халфът Костадин Дяков беше заменен принудително от Емил Мартинов, който направи официален дебют за столичани.

Така Славия загуби първи точки в първенството, като до този момент момчетата на Венци Стефанов бяха взели две поредни победи.

Черно море от своя страна регистрира първи пълен успех и има в актива си вече 4 точки, докато Славия е с шест пункта.

В 17-ата минута Димитър Пиргов подари топката на Матиа Курьор и той напредна, подавайки на Вилиян Бижев. Нападателят на варненци беше непокрит в наказателното поле и от близка дистанция откри резултата в полза на гостите.

Четири минути по-късно "белите" опитаха да изравнят и Ивайло Димитров беше изведен сам срещу Георги Китанов, но вратарят изпревари нападателя и изби топката в тъч.

В 50-ата минута голмайсторът Бижев беше изведен сам срещу Георги Петков, но опитният страж парира удара му.
Десет минути след това резервата Франк Мбарга подари топката на Матиа Курьор, нападателят напредна близо до наказателното поле, но стреля неточно в аут.

В 63-ата минута Жереми Манзоро подаде към Ивайло Димитров, но нападателят стреля слабо от границата на наказателното поле.

Осем минути след това Манзоро стреля, но топката не излезе в корнер. Девет минути преди края на редовното време Георги Петков направи детинска грешка и подари топката на Стенио, който от дистанция на празна врата стреля в аут.

В 85-ата минута Мехди Бурабия удари без топка Диего Фераресо край тъчлинията и получи червен картон.

Три минути след това резервата Живко Петков можеше да вкара втори гол за варненци, след като преодоля технично вратаря Петков, топката се удари в дясната греда, търкулна се по голлинията и беше изчистена.

Поражението е първо за "белите", които имат шест точки от три срещи. Черно море постигна първата си победа в новия шампионат.

Славия - Черно море 0:1

Hолмайстор: 0:1 Вилиян Бижев (17)

Стадион "Славия", София: 1300 зрители

Славия: Георги Петков, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Живко Атанасов, Диего Фераресо, Костадин Дяков (9-Емил Мартинов), Иван Вълчанов, Янис Карабельов (83-Емил Стоев), Петър Атанасов (55-Франк Мбарга), Жереми Манзоро, Ивайло Димитров

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Траян Траянов, Стефан Станчев, Мехди Бурабия, Стенио, Тодор Паланков (79-Даниел Георгиев), Марк Клок, Симеон Райков (46-Андреас Васев, 87-Живко Петков), Матиа Курьор, Вилиян Бижев