Берое и Черно море завършиха 1:1 в последен мач от 5-ия кръг на шампионата.

Срещата се игра в Стара Загора, като домакините поведоха през първото полувреме чрез Атанас Зехиров, но след почивката варненци изравниха с точен удар на Живко Петков. По този начин „заралии” продължават с отличната си серия от 13 мача без загуба в „А” група.

В класирането Берое заема 4-то място с 9 точки, докато „моряците” заемат 7-ма позиция с 5 т.

През първото полувреме домакините имаха надмощие и можеха да поведат в 20-ата минута. Тогава Неманя Мисиславлевич центрира към далечната греда, Стивън Петков намери Георги Божилов и бившият нападател на Черно море стреля с глава от вратарското поле, но прати топката покрай целта.

След малко повече от половин час игра Милисавлевич изведе Петков отляво, той продължи към Мапуку, който вкара, но голът беше отменен, защото нападателят се намираше в положение на засада.

В 39-ата минута и варненци показаха зъби. Курьор центрира отляво, Макенджиев боксира, но топката стигна до Венков на задната греда, който стреля в аут.

В 42-ата минута Берое поведе. Том подаде на Атанас Зехиров пред наказателното поле и той с топовен удар точно под горната греда матира Георги Китанов за 1:0.

След почивката Черно море беше по-добрият отбор на терена и в 52-ата минута Курьор беше изведен на чиста позиция, но Макенджиев с отлична намеса спаси.

След час игра обаче вратарят сгреши и резултатът беше изравнен. Васев беше изведен сам срещу него, но той финтира Макенджиев, намери Живко Петков, който вкара за 1:1. Това беше и първо попадение, което Берое получава от началото на сезона в шампионата у дома.

След това старозагорци се стегнаха и на два пъти бяха близо до втори гол. Първо Делев пропусна да вкара в 68-ата минута, след като не успя да засече центриране на Божилов, а в 76-ата минута Милисавлевич стреля от движение от пеналта, но неточно.

До края не падна нов гол и срещата завърши 1:1.

Берое – Черно море 1:1

1:0 Атанас Зехиров (42), 1:1 Живко Петков (61)

Берое: 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 70. Том, 14. Георги Божилов (70 - 9. Станислав Костов), 73. Стивън Петков (51 - 77.Спас Делев) , 20. Неманя Милисавлевич, 10. Жуниор Мапуку (62 - 7. Георги Андонов)

Треньор: Петър Хубчев

Черно море: 33. Георги Китанов, 5. Стефан Станчев, 6. Мамуту Кулибали, 4. Михаил Венков, 23. Жиньо, 10. Марк Клок, 19. Матиас Курьор, 21. Мехди Бурабия, 8. Стенио(46 - 84.Тодор Паланков), 13. Симеон Райков (46 - 77-Андреас Васев), 11. Живко Петков

Треньор: Никола Спасов

Стара Загора, стадион: "Берое", Стара Загора

Съдия: Николай Йорданов (София)

Жълти картони: Динков (Берое); Клок, Райков, Патков (Черно море)