Черно море чукна с 1:0 Монтана на стадион "Тича" във Варна и записа победа, която го изкачи на пето място в класирането.

Трите точки за "моряците" донесе Асен Георгиев от състава на Монтана, след като си заби ефектен автогол в 51-ата минута.

С тези три точки Черно море се изравни с Левски и вече има осем точки, докато Монтана е на седма позиция с пет точки.

Срещата на "Тича" представляваше здрава битка в средата на терена, с малко голови положения и много брак в действията на футболистите.

Все пак Черно море търсеше повече победата и в крайна сметка заслужено си спечели трите точки.

Домакините започнаха по-активно срещата, но трудно създаваха чисти голови положения. Първата сериозна опасност в мача бе за домакините. В 7-та минута в рамките на няколко секунди Черно море можеше да открие резултата.

Първо вратарят на гостите Христо Иванов спаси удар по диагонал отляво на Матиас Курьор, а при последвалата добавка от Стенио защитник на гостите изчисти топката.

В 21-та минута Мехди Бурабия можеше да изведе домакините напред в резултата, но след удара му от малък ъгъл отляво вратарят на Монтана Христо Иванов успя да избие топката в корнер.

Малко по-късно Живко Петков се измъкна зад защитата на гостите и напредна, но при навлизането си в наказателното поле той нанесе слаб удар и не успя да затрудни вратаря на гостите.

След половин час игра отново вратарят на Монтана Христо Иванов предотврати сигурен гол в своята врата, след като спаси удар по диагонал от малък ъгъл отдясно на Андреас Васев.

Черно море поведе в резултата в 51-та минута, когато Мехди Бурабия центрира отляво, а Асен Георгиев от Монтана си отбеляза автогол с глава.

След час игра Монтана можеше да изравни резултата, но след опасен удар на Иван Минчев от границата на наказателното поле топката попадна право в ръцете на вратаря Георги Китанов.

В 69-та минута Тодор Паланков от домакините стреля много силно и опасно от над 30 метра, но за късмет на гостите топката излезе в аут.

Две минути по-късно Вилиан Бижев можеше да отбележи нов гол за Черно море, но след техничния му удар вратарят на гостите Христо Иванов докосна топката и тя се отби в страничната греда.

В 73-ата минута отново Вилиан Бижев пропусна от 2-3 метра на празна врата да удвои преднината на домакините.

Черно море - Монтана - 1:0

1:0 Асен Георгиев (автогол 51-ва мин.)

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Стефан Станчев, Мамуту Кулибали, Тодор Паланков, Стенио /90-та мин. Марчин Буркхардт/, Марк Клок, Мехди Бурабия, Андреас Васев /79-та мин. Илиян Неделчев/, Живко Петков /60-та мин. Вилиан Бижев/, Матиас Курьор

Монтана: Христо Иванов, Иван Михов, Асен Георгиев, Християн Попов, Георги Ангелов /61-ва мин. Алби Дости/, Станислав Генчев, Иван Минчев, Атанас Илиев /46-та мин. Матей Поплатник/, Любомир Генчев /59-та мин. Здравко Лазаров/, Сергей Георгиев