Ботев Пловдив победи с 2:1 Черно море в Пловдив и записа важни три точки, с които се утвърди в средата на класирането.

Точни за домакините бяха Божидар Васев (70) и Варела (81 - дузпа). Попадението за гостите вкара Матиас Курьор (86).

Трябва да се отбележи, че след 51-ата минута домакините играха в намален състав, след като Лъчезар Балтанов бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Това обаче амбицира още повече пловдивчани и те успяха да стигнат в крайна сметка до трите точки.

С тази победа Ботев събра девет точки и се изкачи на пето място. Варненци са шести с осем точки.

Първото полувреме завърши без голове, а най-интересните моменти бяха в самия край на полувремето, като пловдивчани бяха много близко до откриването на резултата.

В 45-та минута Йордан Христов открадна топката на десния фланг и центрира към абсолютно непокрития Божидар Васев, който от непосредствена близост стреля с глава, но топката мина на около метър край гредата.

В началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко на терена, когато след сблъсък в средата на игрището с Марк Клок играчът на пловдивчани Лъчезар Балтанов получи втори жълт и съответно червен картон.

Балтанов бурно протестира срещу картона, не искаше да напусне терена, а след това удари с ръка по тунела.

В 70-та минута Даниел Генов стреля от фаул, топката рикушира от стената на варненци и попадна в Божидар Васев, който с точен удар с левия си крак по тревата я изпрати в мрежата на влезлия като резерва вратар на гостите Илия Николов - 1:0 за Ботев.

Демет минути по-късно Николас Варела смени контузения Даниел Генов, а в 80-та минута току-що влезлият Варела след сблъсък с Мамуту Кулибали в наказателното поле падна и главният съдия Мартин Стоименов отсъди дузпа.

От бялата точка Николлас Варела със силен удар с десния крак не остави никакви шансове за вратаря Илия Николов - 2:0 за Ботев.

В 86-та минута Андреас Васев центрира от десния фланг и Матиа Курьор с точен удар с глава изпрати топката в мрежата на Виктор Голас - 2:1.

В 90 плюс 3 минути бразилският вратар на пловдивчани Виктор Голас спаси силен удар на Вилиян Бижев и така Ботев победи Черно море макар и с 10 души.

Ботев /Пловдив/ - Черно море 2:1

1:0 Божидар Васев (70)
2:0 Николас Варела (81-дузпа)
2:1 Матиа Курьор (86)

Ботев: Виктор Голас, Даниел Златков, Пламен Николов, Йордан Христов, Лазар Марин, Милен Гамаков, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин /Владимир Айтов - 58/, Даниел Генов /Николас Варела - 79/, Божидар Васев /Филип Филипов - 88/, Александър Колев

Черно море: Георги Китанов /Илия Николов - 62/, Михаил Венков, Жиньо /Марчин Бургхард - 61/, Мамуту Кулибали, Стефан Станчев, Стенио, Марк Клок /Вилиян Бижев - 74/, Мехди Бурабия, Матиа Курьор, Андреас Васев, Живко Петков