Носителят на Купата и Суперкупата на България Черно море победи с 2:0 като гост Виторул в Констанца, съобщи официалният сайт на варненския клуб.

"Моряците" се раздадоха на терена, преживяха трудни моменти, но изтръгнаха успеха в контролата. Отборът се прибра във Варна веднага след мача.

Четвърт час след началото на мача Жиньо засече центриране с глава, но топката среща страничната греда. Справедливостта възтържествува малко преди почивката, когато Вареа засече перфектен пас по земя от Венков прати топката  във вратата на домакините за 0:1.

Почти веднага след това добро излизане на Чанович предотврати проблеми за варненци, които играха на добро ниво и през втората част, макар след паузата домакините да натискаха.

В 51-ата минута Кизу излезе сам срещу Чанович, който спаси опасността. След час игра пък Кулибали изчисти от гол линията.

В 76-ата минута Петков е изведен в добра позиция, но изстрелът му минава встрани от вратата. В последните минути на срещата Богдан Атанасов оформи крайното 2:0 след пас на Клок.

Виторул - Черно море 0:2

Голмайстори: Вареа (43), Б. Атанасов (89)

Черно море: Чанович, Кулибали, Паланков, Жиньо, Венков, Георгиев, Буркхард, Курьор, Расим, Неделчев, Вареа (Траянов, Костадинов, Клок, Васев, Райков, Бижев, Ж. Петков, Атанасов)