Носителят на Купата и Суперкупата на България Черно море победи с 1:0 Славия в първи мач от 12-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Тича" във Варна.

През всички 90 минути домакините имаха превес и през първото полувреме Стефан Велков със сетни сили изчисти от голлинията, но след почивката Мамуту Кулибали донесе победата за "моряците".

С успеха възпитаниците на Никола Спасов се изкачиха на 4-то място с 18 точки, докато "белите" са на 6-та позиция с 16 т.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което чистите голови ситуации липсваха. Първата част освен с 5-те жълти картона няма да се запомни с нищо друго. Единственото голово положение през първото полувреме бе в 34-та минута, когато Симеон Райков центрира от корнер отдясно по атаката на Черно море, вратарят на гостите Марио Кирев отклони леко топката и тя се отби в напречната греда.

В 59-та минута на срещата Славия можеше да открие резултата. Антон Карачанаков изпълни много опасно и точно пряк свободен удар от около 25 метра леко по диагонал, но вратарят Георги Китанов показа отлична реакция и изби топката след удара. В 67-та минута Стенио получи на скорост топката в наказателното поле на гостите и стреля по земя, но вратарят на Славия Марио Кирев я улови.

Домакините реализираха гол в 76-та минута. След удар на Марк Клок от границата на наказателното поле топката бе избита от Марио Кирев и тя попадна у Мамуту Кулибали, който от 3-4 метра вкара за 1:0.

В 85-та минута Матиас Курьор можеше да вкара нов гол за Черно море, но след удара му топката мина на сантиметри встрани от вратата на гостите.

Черно море - Славия 1:0

1:0 Мамуту Кулибали (76)

Черно море: Георги Китанов, Даниел Георгиев, Мамуту Кулибали, Михаил Венков, Тодор Паланков, Марк Клок, Стенио, Мехди Бурабия, Матиас Курьор (87-ма мин. Педро Еуженио), Симеон Райков (68-ма мин. Андреас Васев), Живко Петков (46-та мин. Вилиан Бижев)

Славия: Марио Кирев, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Диего фераресо, Владимир Семерджиев (80-та мин. Матийо Мансе), Янис Карабельов, Костадин Дяков, Джереми Манзоро, Ивайло Димитров, Антон Карачанаков

Стадион: "Тича", 2000 зрители
Съдия: Стефан Апостолов
Жълти картони: Стенио, Даниел Георгиев, Мамуту Кулибали, Мехди Бурабия, Андреас Васев (Черно море); Костадин Дяков, Диего Фераресо, Джереми Манзоро (Славия)