Николай Костов записа отличен дебют начело на Ботев Пловдив в "A" група, след като отборът му победи с 2:1 като гост носителят на Купата и Суперкупата на България Черно море.

По този начин "канарчетата" нанесоха втора поредна загуба на варненци на стадион "Тича" и за втори път от началото на сезона вкараха два гола в един мач. Първият случай отново беше срещу "моряците", след като през лятото отново спечелиха с 2:1, но тогава у дома.

В класирането Ботев остава на 9-то място, но вече с 18 точки, докато Черно море заема 6-та позиция с 21 т.

През първото полувреме двата отбора си размениха няколко интересни положения, за да се стигне до 43-ата минута, когато гостите поведоха. Тогава Кулибали спъна Грегъри Нелсън в наказателното поле и главният съдия Ангел Баялцалиев отсъди дузпа. Зад топката застана Лъчезар Балтанов, който с удар в долния ляв ъгъл изведе Ботев напред.

След почти час игра Черно море възстанови равенството. Тогава Матиас Курьор засече от воле центриране от дясно на далечната греда и прати топката между краката на вратаря Голас за 1:1.

В 72-ата минута обаче Ботев стигна до успеха. Мариян Огнянов и Нико Варела разиграха чудесно, уругвацът излезе на стрелкова позиция в наказателното поле и с шут по диагонала оформи крайното 2:1 за Ботев.

Черно море – Ботев 1:2

0:1 Балтанов (43), 1:1 Курьор (60), 1:2 Варела (73)

Черно море: 33. Китанов, 4. Венков (к), 6. Кулибали, 23. Жиньо, 3. Д. Георгиев, 84. Паланков , 8. Стенио (77 - Райков), 21. Бурабия, 70. Еуженио, 77. Васев (38 - Ж. Петков), 19. Курьор, 7. Расим
Треньор: Никола Спасов

Ботев: 1. Голас, 11. Христов (к), 6. Златков, 22. Пл. Николов, 28. Филипов, 17.Балтанов, 7. Огнянов, 10. Юсеин (67 - Терзиев), 91. Кифуети (90 - Казаков), 23. Нелсън, 96. Генов (52 - Варела) Милев, 20. Варела
Треньор: Николай Костов