Черно море победи с 3:1 Локомотив (Пловдив) като гост в мач от 17-ия кръг на "А"-футболна група. Това бе първата загуба на домакините след шест поредни победа на своя терен.

Още на загрявката Кирил Котев получи травма и титуляр започна Игнат Дишлиев. Домакините започнаха по-активно и в 4-ата минута Илиян Йорданов стреля опасно, но Георги Китанов хвана топката.

Три минути по-късно обаче при контра на варненци Даниел Георгиев изведе на чиста позиция Матия Курьор, който от удобна позиция отри резултата за 0:1.

Локомотивци реагириха и в 9-ата минута Дани Кики стреля, но стражът на гостите отрази удара му. Георги Китанов показа класата си и в 14-ата минута, когато парира шута на Вавчо Траянов.

В 20-ата минута разтежение получи халфът на "смърфовете" Йоан Ласиман и мястото му зае Зоран Балдовалиев.

Локомотивци продължиха да нападат и в 29-ата минута Дани Кики пропусна отблизо да изравни. Две минути по-късно неговият съотборник в защитата Игнат Дишлиев получи травма, като съмнението е за скъсани кръстни връзки, и отстъпи мястото си на Георги Вълчев.

Дани Кики продължи с пропуските и в 34-ата минута не успя да изравни от удобна позиция. Четири минути по-късно Черно море покачи на 2:0, след като Стефан Станчев центрира отдясно и бившият футболист на "черно-белите" Мехди Бурабия с удар отблизо отбеляза втория гол за своя тим.

Локомотивци започнаха по-активно втората част. В 48-ата минута Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар, но прати топката в стената от противникови играчи.

Три минути по-късно Мартин Камбуров подаде на Илиян Йорданов, но защитникът на гостите Стефан Станчев се намеси и прeдотврати опасността. Зоран Балдовалиев от тима на домакините намали на 1:2 в 57-ата минута с премерен удар във вратата на варненци.

Голът вдъхнови домакините, които се втурнаха да изравняват. В 64-ата минута техният нападател Илиян Йорданов излезе на удобна позиция, но пропусна да отбележи. Две минути по-късно Бирсент Карагарен изскочи на удобна позиция, стреля, но Георги Китанов хвана топката.

Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар в 71-ата минута, топката се отклони в стената от футболисти на съперника. Георги Китанов бе на мястото си и хвана коженото кълбо.

Защитникът на гостите Стефан Станчев за пет минути успя да си заработи жълт и червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Най-напред в 70-ата минута той бе декориран с жълто от съдията Станислав Тодоров за нарушение срещу Александър Тунчев.

Пет минути по-късно Стефан Станчев фаулира грубо Бирсент Карагарен и реферът го изгони от игра. Въпреки че до края на мача бяха с човек повече и нападаха по-често домакините не успяха да изравнят.

Във втората минута на даденото продължение на редовното време при контраатака на гостите Матия Курьор излезе на удобна позиция, но вратарят на "смърфовете" Ясин Ел Каруби спаси.

Минута по-късно Илиян Йорданов фаулира Мехди Бурабия в наказателното поле на домакините и съдията отсъди дузпа. Мехди Бурабия я вкара и фиксира крайното 1:3.

Локомотив (Пловдив) - Черно море - 1:3

0:1 Матия Курьор (7)
0:2 Махди Бурабия (39)
1:2 Зоран Балдовалиев (57)
1:3 Мехди Бурабия (90 +3- дузпа)

Локомотив (Пловдив): Ясин Ел Каруби, Крум Стоянов, Александър Тунчев, Игнат Дишлиев (31- Георги Вълчев), Христо Стамов, Йоан Ласиман (20- Зоран Балдовалиев), Илиян Йорданов, Ванчо Траянов, Стефан Велев, Мартин Камбуров, Дани Кики (60-Бирсент Карагарен)

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Жиньо, Траян Траянов, Стефан Станчев, Тодор Паланков, Даниел Георгиев (75- Живко Петков), Марк Клок (63- Стенио), Мехди Бурабия, Симеон Райков (63- Eуженио), Матия Курьор