Черно море и Литекс завършиха наравно 1:1 в първи мач от междинния 18-ти кръг на "А" група, игран на стадион "Тича" във Варна.

Двата отбора изиграха хубава среща, като Симеон Райков изведе домакините напред в средата на първото полувреме, но малко по-късно Бьорн Йонсен възстанови равенството. При гола на гостите обаче домакините бяха с човек по-малко на терена, защото по това време Жиньо получаваше лекарска помощ.

С равенството Литекс пропусна възможност да се изравни с Левски на върха в класирането и има 32 точки, с 2 по-малко от "сините". Черно море пък е на 5-та позиция с 25 т.

Сблъсъкът на стадион "Тича" започна с домакински натиск и в 11-ата минута Педро Еужение стреля, получи се рикошет, след което топката излезе в корнер. 6 минути по-късно Симеон Райков получи топката на границата на наказателното поле и отправи мощен шут, но Винисиус Баривиейра се разтегна и със сетни сили изби.

Така се стигна до 25-ата минута, когато логичното се случи и Черно море поведе. Райков премина като на парад през двама футболисти на Литекс и с изстрел от около 26-27 м не остави шансове на вратаря за 1:0! "Моряците" продължиха с натиска и след около десетина минути организираха отлична атака, при която Бурабия не успя да изведе Райко сам срещу Винисиус.

6 минути преди края на полувремето Литекс пропусна чудесна възможност да възстанови равенството. Бьорн Йонсен засече с глава центриране, но сантиметри го разделиха от целта. Малко по-късно обаче холандският таран не сбърка. Докато централният защитник на Черно море Жиньо получаваше лекарска помощ, нападателят получи кълбото и се разписа за 1:1.

През втората част възпитаниците на Никола Спасов отново контролираха играта и след 53 минути Матиас Курьор надбяга Елтон, но ударът му не беше добър. След час игра Черно море спечели фаул на границата на наказателното поле. Зад топката застана Райков, чийто изстрел отиде точно в горния десен ъгъл, но Винисиус показа класа и изби.

До края не падна нов гол и двата отбора поделиха точките.

Черно море – Литекс 1:1

1:0 Райков (25)

1:1 Йонсен (42)

Черно море: Китанов, Траянов, Жиньо (43-Кулибали), Венков, Клок, Стенио (74-Паланков), Георгиев, Бурабия, Еуженио, Курьор, Райков
Треньор: Никола Спасов

Литекс: Винисиус, Недялков, Перес, Елтон, Попов, Горанов (55-Арсенио), Станоев, Херни Рохас (67-Виана), Колев (75-Даскалов), Десподов, Йонсен
Треньор: Лауренциу Регекампф

Варна, ст.: "Тича"